Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aung San Suu Kyi krijgt vier jaar extra celstraf

Aung San Suu Kyi krijgt vier jaar extra celstraf

NAYPYIDAW (ANP/RTR/AFP) - Ex-regeringsleider Aung San Suu Kyi heeft in Myanmar vier jaar extra celstraf gekregen, volgens bronnen van de persbureaus Reuters en AFP. Zij kreeg de straf voor meerdere vergrijpen, waaronder het bezit van walkietalkies waarvoor zij geen vergunning bezat. In december kreeg ze ook al vier jaar cel, voor opruiing tegen het leger en het overtreden van de coronaregels. Maar die straf werd later gehalveerd. Ook werd toen bij nader inzien bepaald dat zij die straf in huisarrest mag uitzitten.

Suu Kyi (76) staat in Myanmar terecht in bijna een dozijn verschillende zaken. Samen zouden die haar voor maximaal honderd jaar in de gevangenis kunnen doen belanden. Zij en andere politici werden na de militaire staatsgreep op 1 februari 2021 onder huisarrest geplaatst. De coup was gepleegd omdat er volgens het leger was gefraudeerd bij de parlementsverkiezingen in november 2020. De regerende partij van Suu Kyi werd bij die verkiezingen nog groter, waardoor de militairen hun macht verder zagen afnemen. Het waren pas de tweede democratische verkiezingen in het land in decennia. Internationale waarnemers hadden geen misstanden vastgesteld.

Myanmar was voor die verkiezingen vijftig jaar lang een militaire dictatuur. Suu Kyi zette zich in deze periode in voor meer democratisering. Wegens die strijd zat ze jarenlang vast en kreeg ze in 1991 de Nobelprijs voor de Vrede. Maar ze is niet onomstreden. Haar wordt vooral verweten dat ze de laatste jaren niet genoeg heeft gedaan om de Rohingya-minderheid in Myanmar te beschermen. Vele honderdduizenden Rohingya's zijn naar Bangladesh gevlucht, omdat er in Myanmar veel geweld tegen hen werd gepleegd.

Het Noorse Nobelcomité, dat de prestigieuze vredesprijs toekent, heeft kritiek geuit op de veroordeling van Suu Kyi. Voorzitter Berit Reiss-Andersen liet persbureau AFP weten zich grote zorgen te maken over de politica. "De laatste uitspraak tegen Aung San Suu Kyi is politiek gemotiveerd."

Meer uit Buitenland

Poolse premier pleit voor respect na WOII-rel met Oekraïne

GDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.

21 minuten geleden
EU keert eerste 3,2 miljard euro van lening uit aan Oekraïne

GDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.

43 minuten geleden
Automobilist rijdt feestvierende voetbalfans aan in Mexico

CABO SAN LUCAS (ANP) - Een automobilist heeft in een toeristisch gebied in de Mexicaanse badplaats Cabo San Lucas een groep mensen aangereden die de Mexicaanse overwinning op Tsjechië op het wereldkampioenschap voetbal vierde. Volgens de politie zijn meerdere mensen gewond geraakt. De bestuurder is aangehouden.

52 minuten geleden
Hoofdkantoor Rode Kruis in Venezuela beschadigd door bevingen

CARACAS (ANP) - Het hoofdkantoor van het Venezolaanse Rode Kruis heeft door de aardbeving zelf ook "kritieke schade" opgelopen, meldt de Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen (IFRC). In hoeverre Rode Kruismedewerkers en -vrijwilligers zijn getroffen, wordt nog uitgezocht, maar de hulpverleners in het land werken volgens IFRC wel door.

1 uur geleden
Aardbeving in Venezuela lijkt zwaarste sinds 1900

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela lijkt getroffen te zijn door de zwaarste aardbeving in meer dan een eeuw. Dat komt naar voren uit data van de Amerikaanse geologische dienst USGS.

1 uur geleden
AFP: gebouwen ingestort in zwaarst getroffen staat Venezuela

LA GUAIRA (ANP/AFP) - Door de aardbevingen in Venezuela zijn in de staat La Guaira zeker tientallen gebouwen ingestort, meldt een verslaggever van het persbureau AFP. De stroom is uitgevallen en "talloze mensen" zijn in het puin op zoek naar hun naasten. Waarnemend president Delcy Rodríguez zei eerder dat La Guaira het zwaarst getroffen is, maar de precieze omvang is nog onduidelijk.

1 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado roept op tot solidariteit

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft de slachtoffers van de zware dubbele aardbeving in haar land "al onze kracht, geloof en gebeden" gewenst. Ze roept "alle Venezolanen, zowel binnen als buiten onze grenzen" en de internationale gemeenschap op om te helpen.

2 uur geleden