
Atlete Hassan na uurrecord: mentaal heel zwaar
BRUSSEL (ANP) - Ruim 47 rondjes legde Sifan Hassan tijdens de Memorial Van Damme af in het Koning Boudewijnstadion van Brussel. Al die rondjes op de atletiekbaan waren goed voor een forse verbetering van het werelduurrecord. De wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter kwam na 60 minuten uit op 18.930 meter, 413 meter meer dan de de Ethiopische Dire Tune, die in 2008 het record op 18.527 meter zette.
"Ik dacht niet dat ik deze race zou winnen", zei Hassan na afloop. "Ik voelde me wat ziekjes voor de start en had braakneigingen. Maar na 30 minuten werd alles normaal. Ik vond een goede ademhaling, wat me opnieuw vertrouwen gaf. Fysiek was ik in het begin van de race niet op mijn best. Als loopster op de middellange afstand was dit uur mentaal zwaar. Ik wil de organisatie bedanken dat ze me gemotiveerd hebben om te trainen voor dit werelduurrecord in Brussel, gezien de erg moeilijke situatie in de wereld nu."
Meer uit Sport
HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finales van het grastoernooi van Halle. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (6) te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli, de nummer 24 van de wereld.
2 uur geledenNEUHAUSEN AM RHEINFALL (ANP/BELGA) - Jordi Meeus heeft vrijdag de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe bleef na een 186,7 kilometer lange rit tussen Chur en Neuhausen am Rheinfall de Italiaan Davide Ballerini in de massasprint voor. De Brit Lewis Askey werd derde.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Honkballer Xander Bogaerts heeft weer eens zijn waarde bewezen voor San Diego Padres. Mede dankzij een homerun van de international van het Koninkrijksteam wonnen de Padres met 5-3 van de Los Angeles Dodgers van sterspeler Shohei Ohtani.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Koen Metsemakers beëindigt zijn roeicarrière. De 33-jarige sporter kiest voor een maatschappelijke loopbaan in de zorg.
10 uur geledenHALLE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is al in de tweede ronde van het grastoernooi in het Duitse Halle uitgeschakeld. De nummer 1 van de wereld liet zich verrassen door de Kazach Alexander Boeblik. Hij ging na ruim twee uur spelen in drie sets onderuit: 6-3 3-6 4-6.
21 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft haar eerste partij na het winnen van Roland Garros verloren. De Amerikaanse nummer 2 van de wereld moest op het grastoernooi van Berlijn haar meerdere erkennen in de Chinese Wang Xinyu. Wang won in twee sets: 6-3 6-3.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Pien Gorter is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands vrouwenwaterpoloteam. De 18-jarige speelster van Het Ravijn gaat met Oranje mee naar een toernooi in Boedapest, waar de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voorbereidt op het WK in Singapore (11-23 juli).
1 dag geleden