Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI en Heineken op kop in vlakke AEX na resultaten

ASMI en Heineken op kop in vlakke AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI en bierbrouwer Heineken waren woensdag de sterkste stijgers in de AEX-index, die weinig beweging liet zien. Beleggers waren duidelijk tevreden over de kwartaalberichten van de twee ondernemingen. Betaalbedrijf Adyen (min 2,7 procent) stond daarentegen onderaan na een tegenvallend kwartaalbericht van zijn Franse branchegenoot Worldline, die de verwachtingen voor het hele jaar verlaagde.

ASMI maakte een koerssprong van dik 8 procent. Het chipbedrijf ontving afgelopen kwartaal minder orders door een zwakke vraag uit de markt, maar de omzet groeide wel. Ook werd er weer winst geboekt na een verlies een jaar eerder. Volgens topman Benjamin Loh leverde ASMI "robuuste resultaten te midden van aanhoudend zwakke marktomstandigheden".

Vlakke koopvolumes

Heineken verkocht minder bier in het derde kwartaal, maar zag de omzet licht stijgen dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf stelt een vertraging te zien van de consumentenvraag in verschillende markten die te kampen hebben met uitdagende macro-economische omstandigheden en zal waakzaam blijven op de kosten. De winstverwachting voor het hele jaar bleef wel ongewijzigd. Het aandeel werd ruim 2 procent hoger gezet.

AkzoNobel verloor dik 2 procent. De verfproducent, bekend van merken als Sikkens en Flexa, bleef afgelopen kwartaal profiteren van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten. Het bedrijf boekte flink meer winst. De omzet nam wel af door een negatieve wisselkoersimpact en vlakke verkoopvolumes.

Duurzame omzetgroei

KPN daalde 0,3 procent. Het telecomconcern boekte in het derde kwartaal meer winst en handhaafde de jaarverwachtingen. Volgens topman Joost Farwerck blijft de huidige strategie positieve resultaten opleveren met een duurzame omzetgroei uit diensten in alle segmenten.

De AEX noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 721,87 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 773,47 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent.

Gucci

In de MidKap steeg tankopslagbedrijf Vopak 3 procent na goed ontvangen cijfers. Ook de resultaten van Deutsche Bank vielen in de smaak. De grootste bank van Duitsland boekte meer winst en steeg 5 procent in Frankfurt. In Parijs zakte Kering bijna 4 procent na tegenvallende verkoopcijfers van het moederbedrijf van luxemerk Gucci.

De euro was 1,0585 dollar waard, tegen 1,0683 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 83,31 dollar. Brentolie werd ook een half procent goedkoper, op 87,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

7 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

9 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

20 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden