Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI en Heineken op kop in vlakke AEX na resultaten

ASMI en Heineken op kop in vlakke AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI en bierbrouwer Heineken waren woensdag de sterkste stijgers in de AEX-index, die weinig beweging liet zien. Beleggers waren duidelijk tevreden over de kwartaalberichten van de twee ondernemingen. Betaalbedrijf Adyen (min 2,7 procent) stond daarentegen onderaan na een tegenvallend kwartaalbericht van zijn Franse branchegenoot Worldline, die de verwachtingen voor het hele jaar verlaagde.

ASMI maakte een koerssprong van dik 8 procent. Het chipbedrijf ontving afgelopen kwartaal minder orders door een zwakke vraag uit de markt, maar de omzet groeide wel. Ook werd er weer winst geboekt na een verlies een jaar eerder. Volgens topman Benjamin Loh leverde ASMI "robuuste resultaten te midden van aanhoudend zwakke marktomstandigheden".

Vlakke koopvolumes

Heineken verkocht minder bier in het derde kwartaal, maar zag de omzet licht stijgen dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf stelt een vertraging te zien van de consumentenvraag in verschillende markten die te kampen hebben met uitdagende macro-economische omstandigheden en zal waakzaam blijven op de kosten. De winstverwachting voor het hele jaar bleef wel ongewijzigd. Het aandeel werd ruim 2 procent hoger gezet.

AkzoNobel verloor dik 2 procent. De verfproducent, bekend van merken als Sikkens en Flexa, bleef afgelopen kwartaal profiteren van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten. Het bedrijf boekte flink meer winst. De omzet nam wel af door een negatieve wisselkoersimpact en vlakke verkoopvolumes.

Duurzame omzetgroei

KPN daalde 0,3 procent. Het telecomconcern boekte in het derde kwartaal meer winst en handhaafde de jaarverwachtingen. Volgens topman Joost Farwerck blijft de huidige strategie positieve resultaten opleveren met een duurzame omzetgroei uit diensten in alle segmenten.

De AEX noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 721,87 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 773,47 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent.

Gucci

In de MidKap steeg tankopslagbedrijf Vopak 3 procent na goed ontvangen cijfers. Ook de resultaten van Deutsche Bank vielen in de smaak. De grootste bank van Duitsland boekte meer winst en steeg 5 procent in Frankfurt. In Parijs zakte Kering bijna 4 procent na tegenvallende verkoopcijfers van het moederbedrijf van luxemerk Gucci.

De euro was 1,0585 dollar waard, tegen 1,0683 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 83,31 dollar. Brentolie werd ook een half procent goedkoper, op 87,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

2 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

2 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

2 uur geleden
ECB-voorzitter: inflatieverwachtingen op lange termijn stabiel

NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.

3 uur geleden
FNV: ingrepen kabinet onnodig voor betaalbare sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

3 uur geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

3 uur geleden