Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ASMI en Air France-KLM stijgen op vlak Damrak

ASMI en Air France-KLM stijgen op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf ASMI en luchtvaartmaatschappij Air France-KLM behoorden vrijdag tot de sterkste stijgers op het Damrak. De Europese markten lieten kleine koersuitslagen zien na de recente rally. Beleggers kwamen even op adem nu de beurskoersen rond de hoogste standen ooit bewegen. Daarnaast waarschuwde de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dat de wereldeconomie pas echt kan herstellen als het coronavirus overal onder controle is.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie lager op 713,24 punten. De MidKap bleef vlak op 1044,08 punten. Londen verloor 0,3 procent. De DAX in Frankfurt daalde een fractie na een onverwachte afname van de Duitse industriƫle productie in februari. Parijs won 0,3 procent onder aanvoering van Airbus (plus 2,8 procent). De Europese vliegtuigbouwer leverde in het eerste kwartaal meer toestellen af dankzij een sterke toename van de activiteit in maart.

ASMI ging aan kop in de AEX met een winst van dik 2 procent. Het chipbedrijf profiteerde van een flinke verhoging van het koersdoel door analisten van JPMorgan. Chipmachinemaker ASML won 0,6 procent. De Taiwanese chipfabrikant TSMC, een belangrijke klant van ASML, behaalde afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet. KPN sloot de rij met een min van 1,7 procent. Het aandeel won donderdag nog dik 1 procent na berichten dat buitenlandse investeerders een bod voorbereiden op het telecomconcern.

Air France-KLM

In de MidKap stond Air France-KLM (plus 2,6 procent) bovenaan. Topman Ben Smith heeft in het coronajaar 2020 een aandelenbonus van 2 miljoen euro toegezegd gekregen. De bonus wordt in 2023 uitgekeerd, mits aan bepaalde doelen is voldaan. De normale bonus van de topman kwam vanwege de coronacrisis te vervallen. Door de virusuitbraak raakte de luchtvaartcombinatie in de problemen en schoten de Franse en Nederlandse overheden het bedrijf te hulp met miljarden aan leningen en kredietgaranties.

Galapagos won 1,7 procent. De Amerikaanse farmaceut Gilead laat zijn Belgisch-Nederlandse partner voorlopig niet vallen, ondanks recente tegenslagen bij kandidaatmedicijnen van het biotechnologiebedrijf. Gilead, dat voor meer dan een kwart eigenaar is van Galapagos, tekende een deal om hun aandelen tot in augustus 2024 niet te verkopen. AMG zakte 3,6 procent. De metalenspecialist haalde ruim 100 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen. De aandelen werden met korting in de markt gezet.

De euro was 1,1892 dollar waard, tegenover 1,1904 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 59,54 dollar. Brentolie daalde 0,2 procent in prijs tot 63,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen.

22 minuten geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

1 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

1 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

2 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

2 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

2 uur geleden