Arrestatiebevel uitgevaardigd voor oud-president El Salvador
SAN SALVADOR (ANP/RTR) - De procureur-generaal van El Salvador heeft de arrestatie bevolen van tien regeringsfunctionarissen van een eerdere regering, onder wie voormalig president Salvador Sánchez Cerén (2014-2019), zo maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend. Sánchez Cerén wordt van corruptie beschuldigd. Hij zou als vicepresident (2009-2014) naast zijn salaris 530.000 dollar (450.000 euro) aan betalingen hebben ontvangen.
Volgens het OM is Sánchez Cerén het land uit, maar zijn verschillende voormalige hoge functionarissen al gearresteerd. Volgens het Spaanse persbureau Agencia EFE gaat het onder meer om oud-minister van Volksgezondheid en Sociale Bijstand Violenta Menjivar en de voormalige onderminister van Wetenschap en Technologie Erlinda Handal. Beiden maakten deel uit van de regering van Sánchez Cerén.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
17 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
17 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
17 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
18 uur geleden