
Amsterdamse beurs sluit hoger na ECB-besluit, Unilever onderuit
AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag positief gebleven na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). In haar toelichting hintte Christine Lagarde erop dat vanuit Frankfurt nog langer stimuleringsbeleid voor economische groei zal komen. Verzorgings- en voedingsmiddelenconcern Unilever werd afgestraft na de publicatie van zijn kwartaalcijfers.
De AEX op Beursplein 5 eindigde de sessie 0,7 procent hoger op 739,03 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1038,11 punten en de beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen daalde juist 0,4 procent.
Lagarde benadrukte bij de toelichting op het rentebesluit dat de ECB het prima vindt als de inflatie tijdelijk wat hoger uitkomt dan de doelstellingen. Dat betekent dat de centrale bank voor de eurozone niet snel geneigd zal zijn om steunmaatregelen, zoals het massaal opkopen van obligaties, af te bouwen.
Unilever
De woorden van de Française leken niet voor al te veel beroering te zorgen op de handelsvloeren. Lagarde kondigde al enkele weken geleden aan dat ze in haar toelichting "enkele interessante variaties" zou aanbrengen, waardoor de verwachtingen mogelijk al hooggespannen waren.
In de AEX was Unilever met een verlies van 5,2 procent veruit de grootste verliezer. Het concern achter merken als Magnum, Knorr, Rexona en Cif waarschuwde dat de prijzen voor grondstoffen zo hard stijgen dat het moeilijk wordt om dit jaar de winstmarges te verbeteren. Overigens eindigden de meeste hoofdfondsen juist hoger, waarbij maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de lijst aanvoerde met een plus van 4,7 procent.
Aalberts
In de MidKap werden de resultaten van Aalberts (plus 4,8 procent) goed ontvangen. De industrieel toeleverancier zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen dankzij het economische herstel in veel van de belangrijkste eindmarkten van het bedrijf. Ook is Aalberts naar eigen zeggen met een goed orderboek begonnen aan de tweede jaarhelft.
Bij de kleinere bedrijven vielen de cijfers van Sligro (plus 3,7 procent) in de smaak bij beleggers. Het groothandelsbedrijf zette in de eerste jaarhelft minder om als gevolg van de lockdowns in Nederland en België. Dankzij de versoepelingen van de coronamaatregelen was in juni echter sprake van een krachtig herstel.
Roche
Roche zakte ruim 3 procent in Zürich. De Zwitserse farmaceut deed de afgelopen zes maanden goede zaken door de enorme vraag naar coronatests. Roche verwacht wel dat de vraag naar de tests in de tweede jaarhelft zal dalen.
De euro was 1,1774 dollar waard, tegenover 1,1798 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 70,84 dollar en Brentolie kostte ook 0,8 procent meer, op 72,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ECHT (ANP) - Gamestate, een Nederlandse keten van arcadehallen, neemt alle speelhallen van concurrent The Game Box over. Dat heeft moederbedrijf Veltmeijer Group dinsdag aangekondigd. Door de overname groeit het aantal vestigingen van Gamestate van 50 naar 61, verspreid over acht Europese landen.
40 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese CO2-belasting die vanaf 2027 gaat gelden, moet burgers en bedrijven niet te veel kosten. Dat zei Eurocommissaris (Klimaat) Wopke Hoekstra voorafgaand aan de bijeenkomst met EU-milieuministers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse boeren bekritiseren het idee van president Donald Trump om meer rundvlees uit Argentinië te importeren. Trump suggereerde dat dit weekend, om de tot recordhoogtes gestegen rundvleesprijzen in de VS omlaag te krijgen. Ook zou hij hiermee de Argentijnse president Javier Milei, die Trump als bondgenoot beschouwt, kunnen helpen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het failliete vloerenbedrijf Carpetright heeft de afgelopen jaren tientallen miljoenen euro's verlies gedraaid. Dat komt naar voren uit het faillissementsverslag van de curatoren. Daarin worden ook de problemen met de ingebruikname van een nieuw softwaresysteem uiteengezet die uiteindelijk tot het faillissement leidden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten moeten oppassen als verkopers van energiecontracten via een telefoongesprek vragen om een volmacht te tekenen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA stelt zijn prestigieuze maanlandingscontract open voor andere bieders, nu Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX kampt met vertragingen bij het maken van de Starship-maanlander. De stap maakt de weg vrij voor concurrenten zoals Blue Origin van Amazon-oprichter Jeff Bezos voor een rol bij de eerste bemande missie naar de maan in meer dan een halve eeuw.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Galapagos ging dinsdag bijna 13 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De biotechnoloog overweegt te stoppen met zijn activiteiten op het gebied van celtherapie. Daardoor dreigt onder meer de sluiting van de vestiging in Leiden, waar ongeveer tweehonderd mensen werken. Ook vestigingen in Bazel, Princeton, Pittsburgh en Shanghai dreigen te sluiten. De plannen raken naar verwachting in totaal ongeveer 365 medewerkers in Europa, de Verenigde Staten en China.
2 uur geleden