Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs sluit hoger na ECB-besluit, Unilever onderuit

Amsterdamse beurs sluit hoger na ECB-besluit, Unilever onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag positief gebleven na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). In haar toelichting hintte Christine Lagarde erop dat vanuit Frankfurt nog langer stimuleringsbeleid voor economische groei zal komen. Verzorgings- en voedingsmiddelenconcern Unilever werd afgestraft na de publicatie van zijn kwartaalcijfers.

De AEX op Beursplein 5 eindigde de sessie 0,7 procent hoger op 739,03 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1038,11 punten en de beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen daalde juist 0,4 procent.

Lagarde benadrukte bij de toelichting op het rentebesluit dat de ECB het prima vindt als de inflatie tijdelijk wat hoger uitkomt dan de doelstellingen. Dat betekent dat de centrale bank voor de eurozone niet snel geneigd zal zijn om steunmaatregelen, zoals het massaal opkopen van obligaties, af te bouwen.

Unilever

De woorden van de Française leken niet voor al te veel beroering te zorgen op de handelsvloeren. Lagarde kondigde al enkele weken geleden aan dat ze in haar toelichting "enkele interessante variaties" zou aanbrengen, waardoor de verwachtingen mogelijk al hooggespannen waren.

In de AEX was Unilever met een verlies van 5,2 procent veruit de grootste verliezer. Het concern achter merken als Magnum, Knorr, Rexona en Cif waarschuwde dat de prijzen voor grondstoffen zo hard stijgen dat het moeilijk wordt om dit jaar de winstmarges te verbeteren. Overigens eindigden de meeste hoofdfondsen juist hoger, waarbij maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de lijst aanvoerde met een plus van 4,7 procent.

Aalberts

In de MidKap werden de resultaten van Aalberts (plus 4,8 procent) goed ontvangen. De industrieel toeleverancier zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen dankzij het economische herstel in veel van de belangrijkste eindmarkten van het bedrijf. Ook is Aalberts naar eigen zeggen met een goed orderboek begonnen aan de tweede jaarhelft.

Bij de kleinere bedrijven vielen de cijfers van Sligro (plus 3,7 procent) in de smaak bij beleggers. Het groothandelsbedrijf zette in de eerste jaarhelft minder om als gevolg van de lockdowns in Nederland en België. Dankzij de versoepelingen van de coronamaatregelen was in juni echter sprake van een krachtig herstel.

Roche

Roche zakte ruim 3 procent in Zürich. De Zwitserse farmaceut deed de afgelopen zes maanden goede zaken door de enorme vraag naar coronatests. Roche verwacht wel dat de vraag naar de tests in de tweede jaarhelft zal dalen.

De euro was 1,1774 dollar waard, tegenover 1,1798 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 70,84 dollar en Brentolie kostte ook 0,8 procent meer, op 72,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

10 minuten geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

13 minuten geleden
Vuurwerkwinkeliers dreigen met rechtszaak om compensatie

DEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.

31 minuten geleden
Chemieconcern Dow schrapt honderden banen in Nederland

TERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.

1 uur geleden
Wall Street opent licht lager na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.

2 uur geleden
EU: ruim miljoen banen in gevaar door spanningen en concurrentie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.

3 uur geleden
Brussel wil meer geld naar Europese chips, AI en clouddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.

3 uur geleden