Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse beurs sluit hoger na ECB-besluit, Unilever onderuit

Amsterdamse beurs sluit hoger na ECB-besluit, Unilever onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag positief gebleven na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). In haar toelichting hintte Christine Lagarde erop dat vanuit Frankfurt nog langer stimuleringsbeleid voor economische groei zal komen. Verzorgings- en voedingsmiddelenconcern Unilever werd afgestraft na de publicatie van zijn kwartaalcijfers.

De AEX op Beursplein 5 eindigde de sessie 0,7 procent hoger op 739,03 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1038,11 punten en de beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen daalde juist 0,4 procent.

Lagarde benadrukte bij de toelichting op het rentebesluit dat de ECB het prima vindt als de inflatie tijdelijk wat hoger uitkomt dan de doelstellingen. Dat betekent dat de centrale bank voor de eurozone niet snel geneigd zal zijn om steunmaatregelen, zoals het massaal opkopen van obligaties, af te bouwen.

Unilever

De woorden van de Française leken niet voor al te veel beroering te zorgen op de handelsvloeren. Lagarde kondigde al enkele weken geleden aan dat ze in haar toelichting "enkele interessante variaties" zou aanbrengen, waardoor de verwachtingen mogelijk al hooggespannen waren.

In de AEX was Unilever met een verlies van 5,2 procent veruit de grootste verliezer. Het concern achter merken als Magnum, Knorr, Rexona en Cif waarschuwde dat de prijzen voor grondstoffen zo hard stijgen dat het moeilijk wordt om dit jaar de winstmarges te verbeteren. Overigens eindigden de meeste hoofdfondsen juist hoger, waarbij maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de lijst aanvoerde met een plus van 4,7 procent.

Aalberts

In de MidKap werden de resultaten van Aalberts (plus 4,8 procent) goed ontvangen. De industrieel toeleverancier zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen dankzij het economische herstel in veel van de belangrijkste eindmarkten van het bedrijf. Ook is Aalberts naar eigen zeggen met een goed orderboek begonnen aan de tweede jaarhelft.

Bij de kleinere bedrijven vielen de cijfers van Sligro (plus 3,7 procent) in de smaak bij beleggers. Het groothandelsbedrijf zette in de eerste jaarhelft minder om als gevolg van de lockdowns in Nederland en België. Dankzij de versoepelingen van de coronamaatregelen was in juni echter sprake van een krachtig herstel.

Roche

Roche zakte ruim 3 procent in Zürich. De Zwitserse farmaceut deed de afgelopen zes maanden goede zaken door de enorme vraag naar coronatests. Roche verwacht wel dat de vraag naar de tests in de tweede jaarhelft zal dalen.

De euro was 1,1774 dollar waard, tegenover 1,1798 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 70,84 dollar en Brentolie kostte ook 0,8 procent meer, op 72,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

1 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

1 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

1 uur geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

2 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

3 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

3 uur geleden
Failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt doorstart

HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.

3 uur geleden