Amsterdamse AEX-index licht omhoog na koersdreun op maandag
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de beurs in Amsterdam is dinsdag iets hoger gesloten, waarmee de hoofdgraadmeter heel beperkt herstel liet zien van de koersdreun een dag eerder door zorgen bij beleggers over de opmars van de Delta-variant. Ook op de beurzen elders in Europa waren winsten te zien na de verkoopgolf op maandag.
De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 722,03 punten. Maandag zakte de graadmeter ruim 2 procent. De MidKap klom 0,7 procent tot 1018,15 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 1,1 procent vooruit.
Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield en staalfabrikant ArcelorMittal stonden bij de grootste stijgers in de AEX met plussen van 3 procent. Verzekeraar ASR won 3,4 procent na een koopadvies van Deutsche Bank. Sterkste daler was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die maandag nog wist te ontsnappen aan de verkoopdruk, met een verlies van 5,3 procent. Verfconcern AkzoNobel verloor 2,3 procent na tegenvallende resultaten van de Amerikaanse concurrent PPG. AkzoNobel maakt woensdag zijn kwartaalcijfers bekend.
Eurocommercial Properties
In de MidKap ging vastgoedonderneming Eurocommercial Properties aan kop met een plus van 2,1 procent. Bodemonderzoeker Fugro won 2 procent. Fugro en advies- en ingenieursbureau Arcadis (min 0,4 procent) zijn door de gemeente Amsterdam geselecteerd om bruggen en kademuren in het centrum van de stad te herstellen. Ook gaat Fugro aan de slag met een windproject in Vietnam.
UBS steeg bijna 6 procent in Zürich. De Zwitserse bank, die wordt geleid door oud-ING-topman Ralph Hamers, wist de winst in het afgelopen kwartaal bijna te verdubbelen. In Londen klom easyJet 0,9 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij leed in het afgelopen kwartaal opnieuw verlies door de coronacrisis, maar zag de omzet wel aantrekken. Ook is topman Johan Lundgren positief gestemd over de zomermaanden en de herfst nu de Britten weer mogen vliegen en meer reisbeperkingen worden opgeheven.
Electrolux
Electrolux raakte 6,4 procent kwijt in Stockholm na tegenvallende resultaten van de Zweedse producent van huishoudelijke apparatuur. De kwartaalcijfers van de Zweedse vrachtwagenfabrikant Volvo (min 2,5 procent) vielen eveneens tegen. Ook waarschuwde Volvo voor verdere productieverstoringen vanwege het wereldwijde chiptekort.
De euro was 1,1764 dollar waard, tegen 1,1801 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de flinke daling in de voorgaande handelssessie. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 67,10 dollar per vat en Brentolie kostte 0,9 procent meer op 69,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.
26 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is afgelopen maand flink gestegen vergeleken met een jaar eerder. Vooral in de derde week van november was er een piek, na aankondigingen van rentestijgingen door meerdere geldverstrekkers. Het aantal aanvragen steeg met ruim 12 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN).
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het overgrote deel van de ongeveer 6000 Airbus-vliegtuigen van het type A320 die te maken hadden met een softwareprobleem, heeft in het weekend de benodigde update gekregen. Hierdoor heeft de Europese fabrikant Airbus een grotere verstoring kunnen voorkomen bij wat de grootste terugroepactie van het bedrijf tot nu toe was.
3 uur geleden