Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index licht omhoog na koersdreun op maandag

Amsterdamse AEX-index licht omhoog na koersdreun op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de beurs in Amsterdam is dinsdag iets hoger gesloten, waarmee de hoofdgraadmeter heel beperkt herstel liet zien van de koersdreun een dag eerder door zorgen bij beleggers over de opmars van de Delta-variant. Ook op de beurzen elders in Europa waren winsten te zien na de verkoopgolf op maandag.

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 722,03 punten. Maandag zakte de graadmeter ruim 2 procent. De MidKap klom 0,7 procent tot 1018,15 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 1,1 procent vooruit.

Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield en staalfabrikant ArcelorMittal stonden bij de grootste stijgers in de AEX met plussen van 3 procent. Verzekeraar ASR won 3,4 procent na een koopadvies van Deutsche Bank. Sterkste daler was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die maandag nog wist te ontsnappen aan de verkoopdruk, met een verlies van 5,3 procent. Verfconcern AkzoNobel verloor 2,3 procent na tegenvallende resultaten van de Amerikaanse concurrent PPG. AkzoNobel maakt woensdag zijn kwartaalcijfers bekend.

Eurocommercial Properties

In de MidKap ging vastgoedonderneming Eurocommercial Properties aan kop met een plus van 2,1 procent. Bodemonderzoeker Fugro won 2 procent. Fugro en advies- en ingenieursbureau Arcadis (min 0,4 procent) zijn door de gemeente Amsterdam geselecteerd om bruggen en kademuren in het centrum van de stad te herstellen. Ook gaat Fugro aan de slag met een windproject in Vietnam.

UBS steeg bijna 6 procent in Zürich. De Zwitserse bank, die wordt geleid door oud-ING-topman Ralph Hamers, wist de winst in het afgelopen kwartaal bijna te verdubbelen. In Londen klom easyJet 0,9 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij leed in het afgelopen kwartaal opnieuw verlies door de coronacrisis, maar zag de omzet wel aantrekken. Ook is topman Johan Lundgren positief gestemd over de zomermaanden en de herfst nu de Britten weer mogen vliegen en meer reisbeperkingen worden opgeheven.

Electrolux

Electrolux raakte 6,4 procent kwijt in Stockholm na tegenvallende resultaten van de Zweedse producent van huishoudelijke apparatuur. De kwartaalcijfers van de Zweedse vrachtwagenfabrikant Volvo (min 2,5 procent) vielen eveneens tegen. Ook waarschuwde Volvo voor verdere productieverstoringen vanwege het wereldwijde chiptekort.

De euro was 1,1764 dollar waard, tegen 1,1801 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de flinke daling in de voorgaande handelssessie. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 67,10 dollar per vat en Brentolie kostte 0,9 procent meer op 69,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

1 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

18 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

19 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

21 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

22 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

1 dag geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

1 dag geleden