Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdamse AEX-index licht omhoog na koersdreun op maandag

Amsterdamse AEX-index licht omhoog na koersdreun op maandag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de beurs in Amsterdam is dinsdag iets hoger gesloten, waarmee de hoofdgraadmeter heel beperkt herstel liet zien van de koersdreun een dag eerder door zorgen bij beleggers over de opmars van de Delta-variant. Ook op de beurzen elders in Europa waren winsten te zien na de verkoopgolf op maandag.

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 0,1 procent hoger op 722,03 punten. Maandag zakte de graadmeter ruim 2 procent. De MidKap klom 0,7 procent tot 1018,15 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 1,1 procent vooruit.

Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield en staalfabrikant ArcelorMittal stonden bij de grootste stijgers in de AEX met plussen van 3 procent. Verzekeraar ASR won 3,4 procent na een koopadvies van Deutsche Bank. Sterkste daler was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die maandag nog wist te ontsnappen aan de verkoopdruk, met een verlies van 5,3 procent. Verfconcern AkzoNobel verloor 2,3 procent na tegenvallende resultaten van de Amerikaanse concurrent PPG. AkzoNobel maakt woensdag zijn kwartaalcijfers bekend.

Eurocommercial Properties

In de MidKap ging vastgoedonderneming Eurocommercial Properties aan kop met een plus van 2,1 procent. Bodemonderzoeker Fugro won 2 procent. Fugro en advies- en ingenieursbureau Arcadis (min 0,4 procent) zijn door de gemeente Amsterdam geselecteerd om bruggen en kademuren in het centrum van de stad te herstellen. Ook gaat Fugro aan de slag met een windproject in Vietnam.

UBS steeg bijna 6 procent in Zürich. De Zwitserse bank, die wordt geleid door oud-ING-topman Ralph Hamers, wist de winst in het afgelopen kwartaal bijna te verdubbelen. In Londen klom easyJet 0,9 procent. De Britse luchtvaartmaatschappij leed in het afgelopen kwartaal opnieuw verlies door de coronacrisis, maar zag de omzet wel aantrekken. Ook is topman Johan Lundgren positief gestemd over de zomermaanden en de herfst nu de Britten weer mogen vliegen en meer reisbeperkingen worden opgeheven.

Electrolux

Electrolux raakte 6,4 procent kwijt in Stockholm na tegenvallende resultaten van de Zweedse producent van huishoudelijke apparatuur. De kwartaalcijfers van de Zweedse vrachtwagenfabrikant Volvo (min 2,5 procent) vielen eveneens tegen. Ook waarschuwde Volvo voor verdere productieverstoringen vanwege het wereldwijde chiptekort.

De euro was 1,1764 dollar waard, tegen 1,1801 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de flinke daling in de voorgaande handelssessie. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 67,10 dollar per vat en Brentolie kostte 0,9 procent meer op 69,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

6 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

9 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

13 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

13 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

15 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

17 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

20 uur geleden