Amerikaanse waakhond noemt bestrijdingsmiddel glyfosaat veilig
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder Environmental Protection Agency (EPA) heeft het bestrijdingsmiddel glyfosaat veilig verklaard. Het hoofdbestanddeel van het omstreden middel Roundup van Bayer kreeg eerder al steun van de milieudienst. In april bepaalde de EPA al dat het middel niet kankerverwekkend is, in augustus verbood het ook labels die dat beweerden. Daarmee ging de EPA in tegen een Californische wet die zulke labels sinds enkele jaren verplicht stelde.
Beleggers reageerden verheugd op de beslissing van de EPA en zetten het aandeel Bayer in Frankfurt 1,4 procent hoger. De Duitse chemiereus heeft aan Roundup, dat het in handen kreeg toen het zijn Amerikaanse branchegenoot Monsanto overnam, een hoofdpijndossier. Het bedrijf is door tienduizenden gebruikers van Roundup aangeklaagd die zeggen kanker te hebben gekregen van het middel.
Bayer verloor tot nu toe drie rechtszaken en is tegen die uitspraken in beroep gegaan. Bovendien praat het chemiebedrijf over een schikking om van alle aanklachten af te kunnen komen. Dat zou Bayer volgens analisten en ingewijden rond de 10 miljard dollar kunnen kosten.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
5 uur geleden