Amerikaanse vermeende huurling krijgt bijna 7 jaar cel in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De 72-jarige Amerikaan Stephen Hubbard heeft in Rusland een celstraf gekregen van zes jaar en tien maanden. Hij zou als huurling hebben gevochten in Oost-Oekraïne. Volgens Russische staatsmedia heeft hij eerder al bekend schuldig te zijn aan de aanklachten.
Hubbard werd opgepakt op 2 april 2022, anderhalve maand na de Russische invasie in Oekraïne. Volgens de aanklagers kreeg hij 1000 dollar per maand uit Kyiv om te vechten tegen de Russen. Hij zou al sinds 2014 in de Oost-Oekraïense stad Injoeg hebben gewoond. Die stad kwam snel in handen van de Russen, maar is later weer heroverd door de Oekraïners.
Familieleden van Hubbard, afkomstig uit de staat Michigan, hebben hun twijfels geuit over de bekentenis. Ze vertelden persbureau Reuters dat Hubbard pro-Russische ideeën had en dat het onwaarschijnlijk is dat hij op deze leeftijd nog de wapens zou oppakken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
1 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
3 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
6 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
10 uur geleden