Amerikaanse vermeende huurling krijgt bijna 7 jaar cel in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De 72-jarige Amerikaan Stephen Hubbard heeft in Rusland een celstraf gekregen van zes jaar en tien maanden. Hij zou als huurling hebben gevochten in Oost-Oekraïne. Volgens Russische staatsmedia heeft hij eerder al bekend schuldig te zijn aan de aanklachten.
Hubbard werd opgepakt op 2 april 2022, anderhalve maand na de Russische invasie in Oekraïne. Volgens de aanklagers kreeg hij 1000 dollar per maand uit Kyiv om te vechten tegen de Russen. Hij zou al sinds 2014 in de Oost-Oekraïense stad Injoeg hebben gewoond. Die stad kwam snel in handen van de Russen, maar is later weer heroverd door de Oekraïners.
Familieleden van Hubbard, afkomstig uit de staat Michigan, hebben hun twijfels geuit over de bekentenis. Ze vertelden persbureau Reuters dat Hubbard pro-Russische ideeën had en dat het onwaarschijnlijk is dat hij op deze leeftijd nog de wapens zou oppakken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
21 minuten geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
1 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.
3 uur geleden