Amerikaanse vermeende huurling krijgt bijna 7 jaar cel in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De 72-jarige Amerikaan Stephen Hubbard heeft in Rusland een celstraf gekregen van zes jaar en tien maanden. Hij zou als huurling hebben gevochten in Oost-Oekraïne. Volgens Russische staatsmedia heeft hij eerder al bekend schuldig te zijn aan de aanklachten.
Hubbard werd opgepakt op 2 april 2022, anderhalve maand na de Russische invasie in Oekraïne. Volgens de aanklagers kreeg hij 1000 dollar per maand uit Kyiv om te vechten tegen de Russen. Hij zou al sinds 2014 in de Oost-Oekraïense stad Injoeg hebben gewoond. Die stad kwam snel in handen van de Russen, maar is later weer heroverd door de Oekraïners.
Familieleden van Hubbard, afkomstig uit de staat Michigan, hebben hun twijfels geuit over de bekentenis. Ze vertelden persbureau Reuters dat Hubbard pro-Russische ideeën had en dat het onwaarschijnlijk is dat hij op deze leeftijd nog de wapens zou oppakken.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
10 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
10 uur geleden