Amerikaanse storm stuurt aanloop voorverkiezing Iowa in de war
DES MOINES (ANP/AFP/RTR) - Een hevige winterstorm in het Amerikaanse Midwesten heeft de aanloop naar de presidentiële voorverkiezingen in de staat Iowa op maandag in de war gestuurd.
Republikeinse kandidaten, onder wie Ron DeSantis en Nikki Haley, hebben al meerdere verkiezingsbijeenkomsten moeten annuleren. Ook voormalig president Donald Trump moest een aantal bezoeken in de staat afzeggen. Iowa is de eerste staat waar voorverkiezingen plaatsvinden als opmaat voor de presidentsverkiezing op 5 november van dit jaar. Ook de rest van het weekend wordt nog grote hinder verwacht.
Door de storm zitten meer dan 400.000 mensen zonder stroom, meldt de monitoringsorganisatie PowerOutage.US via CNN. Behalve Iowa hebben ook de staten Michigan en Wisconsin het zwaar te verduren. Op O'Hare, de luchthaven van Chicago in de staat Illinois, werden meer dan duizend vluchten geannuleerd. Landelijk leidt de storm tot bijna 8000 geannuleerde vluchten.
De storm brengt hevige wind, onweersbuien en regen met zich mee. Op een aantal plekken gelden er ook waarschuwingen voor tornado's en zware sneeuwval. De weersomstandigheden doen denken aan december 2022, toen een vergelijkbare winterstorm de energievoorziening in de VS zwaar in de problemen bracht.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in het zuiden van Libanon. Israël kwam eerder op woensdag al met een waarschuwing voor de bewoners van twee dorpen. Op X werd opgeroepen specifieke gebouwen te evacueren, omdat deze in de buurt van panden zouden zijn "die door Hezbollah worden gebruikt".
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Polen gaat 10.000 militairen inzetten om zijn kritieke infrastructuur te beschermen. Dat zegt minister van Defensie en vicepremier Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Topmilitair Wieslaw Kukula stelt dat vijanden van Polen de naderende feestdagen wellicht als opportuun moment beschouwen om sabotage te plegen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met het ontslag van de ministers van Justitie en Energie. Herman Haloesjtsjenko (Justitie) en Svitlana Hryntsjoek (Energie) raakten in opspraak door een groot corruptieschandaal rond Oekraïense staatsbedrijven, waaronder energieproducenten. Haloesjtsjenko was van april 2021 tot begin mei dit jaar minister van Energie, totdat president Volodymyr Zelensky hem per decreet benoemde tot voorzitter van de Nationale Veiligheidsraad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het snel kunnen verplaatsen en inzetten van militairen is een "cruciale verzekeringspolis voor de Europese veiligheid". Dat onderstreepte de EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. "Je hoopt dat je het nooit op volle capaciteit hoeft te gebruiken, maar het zorgt voor een geloofwaardiger afschrikking en verdediging", aldus Kallas tijdens een persconferentie waar het voorstel voor militaire mobiliteit van de Europese Commissie werd gepresenteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het Franse museum Louvre laat voor eind 2026 honderd externe bewakingscamera's plaatsen. Daarmee moet de beveiliging worden verbeterd na de geruchtmakende roof van vorige maand, zei directeur Laurence Des Cars tijdens een hoorzitting in het parlement.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense Sociaaldemocraten zijn voor het eerst in meer dan honderd jaar niet meer de grootste partij in Kopenhagen. De partij waartoe ook premier Mette Frederiksen behoort, kreeg bij de lokale verkiezingen grofweg een op de acht kiezers in de hoofdstad achter zich. Dat is ver achter de Rood-Groenen, die bijna een kwart van de stemmen in Kopenhagen wisten te halen. Denen konden dinsdag hun stem uitbrengen voor zowel de gemeenteraad als een regionaal bestuur.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental door Russische aanvallen op de Oekraïense stad Ternopil is opgelopen naar 25. De autoriteiten melden ook 73 gewonden, onder wie vijftien kinderen.
6 uur geleden