Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse storm stuurt aanloop voorverkiezing Iowa in de war

Amerikaanse storm stuurt aanloop voorverkiezing Iowa in de war

DES MOINES (ANP/AFP/RTR) - Een hevige winterstorm in het Amerikaanse Midwesten heeft de aanloop naar de presidentiële voorverkiezingen in de staat Iowa op maandag in de war gestuurd.

Republikeinse kandidaten, onder wie Ron DeSantis en Nikki Haley, hebben al meerdere verkiezingsbijeenkomsten moeten annuleren. Ook voormalig president Donald Trump moest een aantal bezoeken in de staat afzeggen. Iowa is de eerste staat waar voorverkiezingen plaatsvinden als opmaat voor de presidentsverkiezing op 5 november van dit jaar. Ook de rest van het weekend wordt nog grote hinder verwacht.

Door de storm zitten meer dan 400.000 mensen zonder stroom, meldt de monitoringsorganisatie PowerOutage.US via CNN. Behalve Iowa hebben ook de staten Michigan en Wisconsin het zwaar te verduren. Op O'Hare, de luchthaven van Chicago in de staat Illinois, werden meer dan duizend vluchten geannuleerd. Landelijk leidt de storm tot bijna 8000 geannuleerde vluchten.

De storm brengt hevige wind, onweersbuien en regen met zich mee. Op een aantal plekken gelden er ook waarschuwingen voor tornado's en zware sneeuwval. De weersomstandigheden doen denken aan december 2022, toen een vergelijkbare winterstorm de energievoorziening in de VS zwaar in de problemen bracht.

Meer uit Buitenland

Trump: opblazen boten kan zonder oorlogsverklaring aan kartels

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn regering het Amerikaanse Congres zal informeren over operaties tegen drugskartels die banden hebben met Venezuela, maar dat hij niet zal vragen om toestemming voor een oorlogsverklaring. Hij gaf aan dat de VS doorgaan met het opblazen van vermeende drugsboten.

14 minuten geleden
Colombia noemt aanvallen VS 'buitengerechtelijke executies'

BOGOTA (ANP/AFP/RTR) - De Colombiaanse president Gustavo Petro beschuldigt de Verenigde Staten ervan "buitengerechtelijke executies" in het Caribisch gebied en de Stille Oceaan te hebben uitgevoerd. Hij wijst op de recente aanvallen op boten in het gebied. Volgens de VS gaat het om schepen van drugscriminelen, maar daar leveren ze tot nu toe geen bewijs voor.

16 minuten geleden
Nog geen steun voor gebruik Russische tegoeden EU-lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Onder EU-leiders is nog onvoldoende steun voor het plan van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne. Hiermee is niet gezegd dat dit plan helemaal van tafel is. De regeringsleiders willen verschillende opties zien om Oekraïne financieel te ondersteunen in 2026 en 2027, staat in de slotverklaring van de top van 26 EU-lidstaten.

1 uur geleden
EU-landen vinden dat klimaatdoel vooral 'pragmatisch' moet zijn

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen instemmen met het klimaatdoel voor 2040, mits dat "pragmatisch" te rijmen is met de economie. Dat staat in de slotverklaring van de EU-leiders na overleg in Brussel. Er moet een herzieningsclausule komen als de concurrentiekracht in het geding komt, hebben de leiders afgesproken. Het doel kan dan mogelijk worden aangepast.

1 uur geleden
Trump overweegt vrijlating prominente Palestijn door Israël

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt Israël aan te sporen de populaire politicus Marwan Barghouti vrij te laten. De Palestijn zit al ruim twintig jaar gevangen in Israël. Tijdens gesprekken begin oktober over een staakt-het-vuren vroeg Hamas nadrukkelijk om Barghouti's vrijlating, maar Israël weigerde dat.

2 uur geleden
Burgemeester: Trump zegt inzet troepen in San Francisco af

SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat toch geen federale troepen inzetten in San Francisco, zegt de burgemeester van de stad, Daniel Lurie. Hij meldde op X te hebben gebeld met Trump. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zou dit daarna hebben bevestigd. San Francisco staat bekend om zijn problemen met daklozen en drugsverslaafden.

2 uur geleden
Poetin dringt aan op bijeenkomst met Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin dringt aan op een nieuwe persoonlijke ontmoeting met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. "Een topontmoeting moet worden voorbereid", zei hij onder meer tegen staatspersbureau RIA. "Rusland wil de dialoog voortzetten."

3 uur geleden