Amerikaanse storm stuurt aanloop voorverkiezing Iowa in de war
DES MOINES (ANP/AFP/RTR) - Een hevige winterstorm in het Amerikaanse Midwesten heeft de aanloop naar de presidentiële voorverkiezingen in de staat Iowa op maandag in de war gestuurd.
Republikeinse kandidaten, onder wie Ron DeSantis en Nikki Haley, hebben al meerdere verkiezingsbijeenkomsten moeten annuleren. Ook voormalig president Donald Trump moest een aantal bezoeken in de staat afzeggen. Iowa is de eerste staat waar voorverkiezingen plaatsvinden als opmaat voor de presidentsverkiezing op 5 november van dit jaar. Ook de rest van het weekend wordt nog grote hinder verwacht.
Door de storm zitten meer dan 400.000 mensen zonder stroom, meldt de monitoringsorganisatie PowerOutage.US via CNN. Behalve Iowa hebben ook de staten Michigan en Wisconsin het zwaar te verduren. Op O'Hare, de luchthaven van Chicago in de staat Illinois, werden meer dan duizend vluchten geannuleerd. Landelijk leidt de storm tot bijna 8000 geannuleerde vluchten.
De storm brengt hevige wind, onweersbuien en regen met zich mee. Op een aantal plekken gelden er ook waarschuwingen voor tornado's en zware sneeuwval. De weersomstandigheden doen denken aan december 2022, toen een vergelijkbare winterstorm de energievoorziening in de VS zwaar in de problemen bracht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
5 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
5 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
5 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
11 uur geleden