Amerikaanse storm stuurt aanloop voorverkiezing Iowa in de war
DES MOINES (ANP/AFP/RTR) - Een hevige winterstorm in het Amerikaanse Midwesten heeft de aanloop naar de presidentiële voorverkiezingen in de staat Iowa op maandag in de war gestuurd.
Republikeinse kandidaten, onder wie Ron DeSantis en Nikki Haley, hebben al meerdere verkiezingsbijeenkomsten moeten annuleren. Ook voormalig president Donald Trump moest een aantal bezoeken in de staat afzeggen. Iowa is de eerste staat waar voorverkiezingen plaatsvinden als opmaat voor de presidentsverkiezing op 5 november van dit jaar. Ook de rest van het weekend wordt nog grote hinder verwacht.
Door de storm zitten meer dan 400.000 mensen zonder stroom, meldt de monitoringsorganisatie PowerOutage.US via CNN. Behalve Iowa hebben ook de staten Michigan en Wisconsin het zwaar te verduren. Op O'Hare, de luchthaven van Chicago in de staat Illinois, werden meer dan duizend vluchten geannuleerd. Landelijk leidt de storm tot bijna 8000 geannuleerde vluchten.
De storm brengt hevige wind, onweersbuien en regen met zich mee. Op een aantal plekken gelden er ook waarschuwingen voor tornado's en zware sneeuwval. De weersomstandigheden doen denken aan december 2022, toen een vergelijkbare winterstorm de energievoorziening in de VS zwaar in de problemen bracht.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Bij het presidentieel paleis van Venezuela zouden maandagavond rond 20.00 uur (lokale tijd) schoten zijn gelost, meldden meerdere bronnen aan persbureau AFP. De situatie bij het paleis in hoofdstad Caracas is "onder controle", liet de Venezolaanse regering later weten. Volgens CNN was er mogelijk sprake van een "misverstand".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado hoopt "zo snel mogelijk" terug te kunnen keren naar Venezuela. Dat zei Machado in een interview met Fox News. Daarin bedankte ze ook president Donald Trump voor zijn "moedige acties" die leidden tot de gevangenneming van president Nicolás Maduro afgelopen weekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een anonieme gokker heeft zo'n 410.000 dollar (bijna 350.000 euro) verdiend door te gokken op de gevangenneming van de Venezolaanse president Nicolás Maduro. De gok werd geplaatst op voorspelsite Polymarket door een onbekende die er vorige maand een account aanmaakte.
3 uur geledenNEWPORT NEWS (ANP) - De Verenigde Staten hebben in Caracas bijna tweehonderd manschappen ingezet bij de operatie om president Maduro op te pakken. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth tijdens een toespraak in de stad Newport News.
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Caracas de straat opgegaan om te demonstreren voor de vrijlating van de door Amerikaanse militairen overmeesterde president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores. De betogers verzamelden zich bij het parlementsgebouw.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben na de interventie in Venezuela opnieuw gecommuniceerd hoe het buitenlandbeleid van president Donald Trump gezien moet worden. "Dit is ONS halfrond", staat in een bericht van het ministerie van Buitenlandse Zaken. "En president Trump zal niet toestaan dat onze veiligheid in gevaar wordt gebracht."
12 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De 56-jarige Delcy Rodríguez is in het parlement officieel geïnstalleerd als waarnemend president van Venezuela. Ze legde de eed af tegenover haar broer, parlementsvoorzitter Jorge Jesús Rodríguez.
12 uur geleden