Amerikaanse golfer Daly heeft blaaskanker
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse golfer John Daly heeft blaaskanker. De 54-jarige Daly, tweevoudig majorwinnaar, is al geopereerd. "Het is nog steeds ook voor mij een schok, maar ik doe wat ik in me heb om dit te verslaan", schreef de Amerikaan op Twitter. "Mijn hele leven heb ik alle verwachtingen al gelogenstraft, dus het is niet de tijd om nu te stoppen. Hopelijk is 2020 snel voorbij."
Daly meldde zich onlangs bij de dokter met rugklachten. Hij dacht ook last van nierstenen te hebben. "Maar de dokter zei: het ziet er niet naar uit dat je nierstenen hebt. Helaas heb je blaaskanker. Toen ik een CT-scan had laten maken, stond ik op het punt een cola light te drinken bij McDonald's. Maar de dokter zei: drink niets, je moet hierheen komen om die kanker uit je te krijgen."
De operatie is weliswaar geslaagd, maar Daly kreeg van de artsen te horen dat de kans 85 procent is dat het terugkomt. "Gelukkig hebben ze het nu vroeg opgemerkt", zegt de golfer, die over drie maanden weer een controle moet ondergaan. "We zullen zien wat er gebeurt. Hopelijk een wonder." De flamboyante golfer, die de bijnaam 'Wild Thing' draagt vanwege zijn soms opvliegende gedrag op en om de baan, won in 1991 het PGA Championship en vier jaar later het Brits Open.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
32 minuten geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
2 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geleden