
Amerikaanse gezant Witkoff praat drie uur met Poetin
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse Oekraïne-gezant Steve Witkoff heeft vrijdag in Moskou drie uur gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Het Kremlin spreekt van een constructief gesprek en stelt dat het onder meer ging om de mogelijkheid directe onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland te hervatten.
"Dit gesprek zorgde ervoor dat Rusland en de Verenigde Staten hun standpunten nader tot elkaar konden brengen, niet alleen wat betreft Oekraïne, maar ook op het gebied van diverse andere internationale kwesties", zei Joeri Oesjakov, topadviseur van Poetin, na afloop.
Sinds de beginperiode in februari 2022 van de Russische oorlog tegen Oekraïne hebben beide partijen niet meer direct onderhandeld. Witkoff sprak Poetin drie keer eerder over de oorlog in Oekraïne. Ze zagen elkaar twee weken geleden ook al. Die ontmoeting in Sint-Petersburg duurde ruim vier uur.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zal niet meer meewerken met de internationale atoomwaakhond IAEA als het land weer internationale sancties worden opgelegd. Dat zou een streep zetten door de pogingen om weer IAEA-inspecteurs toe te laten, waarschuwt de nationale veiligheidsraad van Iran.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.
11 uur geledenKYIV/SAMARA (ANP/DPA) - Oekraïne heeft opnieuw een olieraffinaderij aan de rivier de Wolga aangevallen. Volgens de Oekraïense strijdkrachten is de raffinaderij in Saratov bestookt en is er een brand uitgebroken. Het complex in Saratov is vaker doelwit van Oekraïense droneaanvallen geweest.
12 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.
16 uur geleden