Amerikaanse beleggers bezorgd om houdbaarheid economisch herstel
NEW YORK (ANP) - Amerikaanse beleggers lijken zich zorgen te maken over de houdbaarheid van het economisch herstel in de Verenigde Staten. Centralebankhoofd Jerome Powell benadrukte opnieuw dat de Federal Reserve voorlopig nog niet kan overgaan tot het afbouwen van zijn steunprogramma's omdat de economie nog niet sterk genoeg is hersteld van de coronacrisis.
Normaal gesproken zouden dergelijke woorden van de Fed-baas een boodschap zijn die beleggers welkom in de oren klinkt, aangezien de steun van de centrale bank de waarde van aandelen stuwt. Maar donderdag gingen de beursgraadmeters op Wall Street overwegend omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde weliswaar 0,2 procent in de plus op 34.987,02 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte evenwel 0,3 procent tot 4360,03 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor 0,7 procent tot 14.543,13 punten.
Videostreamingdienst Netflix wist de aandacht op zich gericht na het nieuws dat het bedrijf een voormalige bestuurder van Facebook heeft aangetrokken om zijn divisie voor videogames te gaan leiden. Netflix zou vanaf volgend jaar videogames willen gaan aanbieden via zijn streamingdienst. Mogelijk vinden sommige investeerders dit een riskante stap. Het aandeel zakte bijna 1 procent.
Morgan Stanley
Verder ging de aandacht van beleggers op Wall Street uit naar kwartaalresultaten van onder meer Morgan Stanley. De zakenbank won licht na beter dan verwachte resultaten. Ook branchegenoten Bank of New York Mellon, Truist Financial en US Bancorp openden de boeken. Zij lieten een wisselend beeld zien. Zorgverzekeraar UnitedHealth ging op zijn beurt dik 1 procent omhoog na publicatie van cijfers.
Verzekeraar American International Group (AIG) werd daarnaast bijna 4 procent hoger gezet. AIG verkoopt voor 2,2 miljard dollar een belang van bijna 10 procent in zijn divisie voor levensverzekeringen en pensioenen aan investeerder Blackstone.
Pfizer
Vaccinproducent Pfizer sloot licht hoger. De farmaceut en twee dochtermaatschappijen tellen 345 miljoen dollar neer voor een schikking rond het flink opdrijven van de prijs van anti-allergieprik EpiPen. Dat middel werd jaren terug op de markt gebracht door branchegenoot Mylan, die vorig jaar werd samengevoegd met Pfizers dochter Upjohn.
De euro was 1,1812 dollar waard, tegen 1,1810 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent goedkoper op 71,54 dollar en Brentolie kostte 2 procent minder op 73,29 dollar per vat. De daling volgde op berichten dat er bij oliekartel OPEC en zijn bondgenoten een compromis is gesloten om de productie verder op te schroeven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
10 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
10 uur geleden