Amerikaanse beleggers bezorgd om houdbaarheid economisch herstel
NEW YORK (ANP) - Amerikaanse beleggers lijken zich zorgen te maken over de houdbaarheid van het economisch herstel in de Verenigde Staten. Centralebankhoofd Jerome Powell benadrukte opnieuw dat de Federal Reserve voorlopig nog niet kan overgaan tot het afbouwen van zijn steunprogramma's omdat de economie nog niet sterk genoeg is hersteld van de coronacrisis.
Normaal gesproken zouden dergelijke woorden van de Fed-baas een boodschap zijn die beleggers welkom in de oren klinkt, aangezien de steun van de centrale bank de waarde van aandelen stuwt. Maar donderdag gingen de beursgraadmeters op Wall Street overwegend omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde weliswaar 0,2 procent in de plus op 34.987,02 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte evenwel 0,3 procent tot 4360,03 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor 0,7 procent tot 14.543,13 punten.
Videostreamingdienst Netflix wist de aandacht op zich gericht na het nieuws dat het bedrijf een voormalige bestuurder van Facebook heeft aangetrokken om zijn divisie voor videogames te gaan leiden. Netflix zou vanaf volgend jaar videogames willen gaan aanbieden via zijn streamingdienst. Mogelijk vinden sommige investeerders dit een riskante stap. Het aandeel zakte bijna 1 procent.
Morgan Stanley
Verder ging de aandacht van beleggers op Wall Street uit naar kwartaalresultaten van onder meer Morgan Stanley. De zakenbank won licht na beter dan verwachte resultaten. Ook branchegenoten Bank of New York Mellon, Truist Financial en US Bancorp openden de boeken. Zij lieten een wisselend beeld zien. Zorgverzekeraar UnitedHealth ging op zijn beurt dik 1 procent omhoog na publicatie van cijfers.
Verzekeraar American International Group (AIG) werd daarnaast bijna 4 procent hoger gezet. AIG verkoopt voor 2,2 miljard dollar een belang van bijna 10 procent in zijn divisie voor levensverzekeringen en pensioenen aan investeerder Blackstone.
Pfizer
Vaccinproducent Pfizer sloot licht hoger. De farmaceut en twee dochtermaatschappijen tellen 345 miljoen dollar neer voor een schikking rond het flink opdrijven van de prijs van anti-allergieprik EpiPen. Dat middel werd jaren terug op de markt gebracht door branchegenoot Mylan, die vorig jaar werd samengevoegd met Pfizers dochter Upjohn.
De euro was 1,1812 dollar waard, tegen 1,1810 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent goedkoper op 71,54 dollar en Brentolie kostte 2 procent minder op 73,29 dollar per vat. De daling volgde op berichten dat er bij oliekartel OPEC en zijn bondgenoten een compromis is gesloten om de productie verder op te schroeven.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in Belgiƫ en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.
4 uur geleden