Amerikaanse bedrijven beperken politieke donaties na rellen
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Veel Amerikaanse bedrijven gaan hun politieke donaties beperken naar aanleiding van de recente onlusten in Washington. Facebook en Microsoft willen komende maanden even helemaal stoppen met het financieel steunen van politici. En wenskaartenbedrijf Hallmark wil zelfs duizenden dollars terug hebben van twee door het bedrijf gesteunde senatoren, omdat zij onlangs tegen de bevestiging van de verkiezingsoverwinning van Joe Biden hebben gestemd.
In de Verenigde Staten is het normaal heel gebruikelijk voor grote bedrijven om zich met politieke donaties te verzekeren van steun van congresleden. Maar ondernemingen willen niet in verband gebracht worden met de bestorming van het Capitool van afgelopen week. Sommige concerns grijpen nu harder in dan anderen. Zo heeft koeriersbedrijf FedEx aangegeven toekomstige donaties extra onder de loep te nemen. Marriott International, 's werelds grootste hotelconcern, stopt met de bijdragen aan bepaalde politici.
Onder meer Microsoft en Facebook willen tijdelijk helemaal geen volksvertegenwoordigers meer steunen. Microsoft merkt op dat het comité dat bij het softwareconcern over politiek donaties gaat, bij het aantreden van een nieuw congres wel vaker een pauze inlast op dit vlak. Facebook heeft aangekondigd in ieder geval in het eerste kwartaal van dit jaar geen donaties meer te doen. In de tussentijd wil het bedrijf zijn beleid ten aanzien van politieke bijdragen gaan herzien.
Volgens Hallmark zouden de Republikeinse senatoren Josh Hawley en Roger Marshall hun politieke donaties aan het bedrijf moeten teruggeven. Door de recente gebeurtenissen zouden zij niet meer meer de waarden van de onderneming weerspiegelen. Hallmark schonk de afgelopen twee jaar 7000 dollar aan Hawley en 5000 dollar aan Marshall.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van afgelopen dinsdag van 1112,49 werd dankzij een plus van 0,2 procent iets aangescherpt, tot 1113,35 punten. Verder was er weinig beweging op de Europese beurzen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven ziet de gevolgen van laagwater verergeren, blijkt uit vervoerscijfers van Havenbedrijf Rotterdam over afgelopen week. Het vervoerde volume van en naar de haven via de Rijn is verder afgenomen en inmiddels meer dan 10 procent lager dan normaal.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De hoop op een spoedig akkoord van de Verenigde Staten en Iran over de heropening van de Straat van Hormuz nam af, nadat Iran verklaarde niet te onderhandelen met de VS. Ook zei Iran alleen met de VS te willen praten als aan het eisenpakket van het land wordt voldaan.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Zonnepanelen in Nederland produceren woensdag minder door de gedeeltelijke zonsverduistering. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht maandag dat dit enkele honderden megawatt minder zal zijn. Een megawatt kan zo'n duizend huishoudens tegelijkertijd van stroom voorzien.
3 uur geledenZOETERMEER/AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie heeft minder last van laagwater dan de Duitse economie, dat zegt ING-econoom Rico Luman. In Nederland zijn er door het uitgebreide vaarwegennetwerk meer alternatieve routes dan in Duitsland en bovendien is een groot deel van Nederland nog relatief goed bevaarbaar, legt hij uit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM past vanaf oktober de catering op Europese vluchten aan. Met het nieuwe serviceconcept Grand Café KLM krijgen passagiers volgens de luchtvaartmaatschappij meer keuze in eten en drinken, en de mogelijkheid om vooraf een maaltijd te bestellen of aan boord iets van de menukaart te kiezen.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Tuinders in het werkgebied van het hoogheemraadschap van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, moeten nog zeker een paar dagen wachten voordat ze meer water kunnen krijgen voor hun gewassen. Glastuinbouw Nederland hoopt dat de sector aan het einde van deze week aan de slag kan gaan met oplossingen die momenteel worden onderzocht voor tuinders die last hebben van de aanhoudende droogte.
6 uur geleden