Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alitalia wordt ITA na akkoord over reddingsplan

Alitalia wordt ITA na akkoord over reddingsplan

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia wordt gered en gaat door als Italia Trasporto Aereo (ITA). De Italiaanse regering bereikte een akkoord met de Europese Commissie over de redding van de noodlijdende luchtvaartmaatschappij, waar Italiƫ 3 miljard euro voor uittrekt. Half oktober moet ITA volledig operationeel zijn.

Alitalia is al enkele jaren failliet en staat onder beheer van de staat. Die hield het bedrijf draaiende en zocht naar mogelijkheden voor een doorstart. Door de moeilijke situatie in de luchtvaartbranche als gevolg van de coronacrisis ging een geplande verkoop niet door.

ITA wordt half zo klein als Alitalia, zowel qua aantal vliegtuigen als qua personeelsleden, waardoor er waarschijnlijk ontslagen zullen vallen. Momenteel werken er 11.000 mensen bij de luchtvaartmaatschappij. De Europese Commissie eiste verder dat de afhandelings- en onderhoudsactiviteiten van Alitalia worden losgekoppeld van de eigenlijke luchtvaarttak. Ook moest ITA start- en landingsrechten opgeven.

Eerder meldden Italiaanse kranten dat ITA met Lufthansa uit Duitsland en Delta Air Lines uit de Verenigde Staten zou praten over samenwerkingsverbanden.

Meer uit Financieel

Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

1 uur geleden
EU en VS tekenen vrijdag overeenkomst over kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.

1 uur geleden
Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG

GUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Lichtproducent Signify verwacht aanhoudende lastige markt in 2026

EINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.

2 uur geleden
Onderzoek naar opleidingsklimaat bij UWV na signalen angstcultuur

AMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.

2 uur geleden
Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

3 uur geleden
Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

12 uur geleden