Alitalia wordt ITA na akkoord over reddingsplan
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia wordt gered en gaat door als Italia Trasporto Aereo (ITA). De Italiaanse regering bereikte een akkoord met de Europese Commissie over de redding van de noodlijdende luchtvaartmaatschappij, waar Italië 3 miljard euro voor uittrekt. Half oktober moet ITA volledig operationeel zijn.
Alitalia is al enkele jaren failliet en staat onder beheer van de staat. Die hield het bedrijf draaiende en zocht naar mogelijkheden voor een doorstart. Door de moeilijke situatie in de luchtvaartbranche als gevolg van de coronacrisis ging een geplande verkoop niet door.
ITA wordt half zo klein als Alitalia, zowel qua aantal vliegtuigen als qua personeelsleden, waardoor er waarschijnlijk ontslagen zullen vallen. Momenteel werken er 11.000 mensen bij de luchtvaartmaatschappij. De Europese Commissie eiste verder dat de afhandelings- en onderhoudsactiviteiten van Alitalia worden losgekoppeld van de eigenlijke luchtvaarttak. Ook moest ITA start- en landingsrechten opgeven.
Eerder meldden Italiaanse kranten dat ITA met Lufthansa uit Duitsland en Delta Air Lines uit de Verenigde Staten zou praten over samenwerkingsverbanden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
9 uur geleden