Algerije draagt 12 Franse functionarissen op te vertrekken
ALGIERS (ANP/AFP) - Algerije heeft twaalf Franse functionarissen die in het land werken opgedragen binnen 48 uur te vertrekken, volgens het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken. Parijs heeft volgens minister Jean-Noël Barrot geen andere keuze dan onmiddellijk tegenmaatregelen te nemen als Algiers zich niet bedenkt.
Vrijdag zijn in Frankrijk drie Algerijnen door het Openbaar Ministerie beschuldigd van ontvoering. Een van de drie werkt voor een Algerijns consulaat. De zaak draait om de kortstondige ontvoering in april 2024 van een Algerijnse influencer, Amir Boukhors, die op TikTok meer dan een miljoen volgers heeft en sinds 2016 in Frankrijk woont. Hij wordt ook Amir DZ genoemd en is een bekend criticus van het Algerijnse regime. Hij kreeg in 2023 politiek asiel in Frankrijk. Hij werd in een voorstad van Parijs ontvoerd en de volgende dag vrijgelaten.
Algiers heeft internationale arrestatiebevelen tegen hem uitgevaardigd, wegens onder meer terrorisme en fraude.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
2 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
3 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
4 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
5 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
5 uur geleden