Alcaraz wil 'resetten' na pijnlijke nederlaag voor Roland Garros
ROME (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz gaat genieten van een paar dagen vrij in voorbereiding op Roland Garros eind deze maand. De huidige nummer 2 van de wereld zegt even tijd nodig te hebben om bij te komen van zijn verrassende nederlaag in de derde ronde van het masterstoernooi van Rome tegen de Hongaar Fabian Marozsan, de nummer 135 van de wereld. Alcaraz sprak van een verdiende nederlaag, waar hij lessen uit wil trekken voor het tweede grandslamtoernooi van het jaar.
"Ik heb een paar dagen nodig om mijn geest te resetten, om fris te zijn voor Roland Garros", zei de 20-jarige Alcaraz na pas zijn tweede nederlaag dit jaar op gravel. De Spanjaard schreef de afgelopen weken nog achtereenvolgens de toernooien van Barcelona en Madrid op zijn naam. "Ik voelde me fysiek gezien perfect, maar ik kwam gewoon niet lekker in mijn spel. Marozsan zorgde daarvoor door heel agressief te spelen. Ik maakte veel fouten en hij was heel constant. Hij verdiende het om te winnen."
Alcaraz zegt dat hij ook wel wat tijd kan gebruiken om te trainen. "Ik heb de afgelopen tijd niet meer dan drie of vier dagen achterelkaar kunnen trainen. Ik heb zoveel gespeeld. Het zal echt helpen om een paar dagen thuis te trainen en me voor te bereiden." Hij mikt op zijn eerste titel in Parijs, het toernooi dat op zondag 28 mei begint. Novak Djokovic is de titelhouder in Rome.
Alcaraz verzekerde zich in Rome wel van de nummer 1-positie. Hij wisselt na het toernooi weer van plek met Djokovic.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
5 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
5 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
6 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
8 uur geleden