AkzoNobel boekt meer omzet en winst door stijgende vraag
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel heeft het afgelopen kwartaal fors meer omzet en winst geboekt. De verffabrikant profiteerde wereldwijd van een stijgende vraag naar verf.
De omzet van AkzoNobel steeg in het tweede kwartaal op jaarbasis met 26 procent naar ruim 2,5 miljard euro. De nettowinst verdubbelde naar 261 miljoen euro. De stevige groei komt mede doordat de omzet een jaar eerder nog sterk onder druk stond van de coronacrisis. Toch steeg de omzet ook met 8 procent in vergelijking met het tweede kwartaal van 2019, het jaar voor de coronapandemie.
Bij de cijferupdate voor het eerste kwartaal van dit jaar wees topman Thierry Vanlancker er al op dat de prijzen van grondstoffen stijgen. Die ontwikkeling zette zich in het tweede kwartaal door. De hogere prijzen worden doorberekend en daardoor kan een pot verf van merken als Flexa en Sikkens duurder worden voor de consument. De prijzen stegen in het tweede kwartaal met 4,5 procent.
Grupo Orbis
Een paar weken geleden werd bekend dat AkzoNobel de Colombiaanse branchegenoot Grupo Orbis heeft gekocht. Dat bedrijf is actief in tien landen in Zuid-Amerika, Midden-Amerika en op de Antillen. "Het zal ons tot een koploper maken in de Andes-regio en in Midden-Amerika, waar verschillende landen het komende decennium hoog op de mondiale groeiranglijst staan", aldus AkzoNobel. De overname wordt naar verwachting eind dit jaar of begin volgend jaar afgerond.
Op 27 april is AkzoNobel begonnen met een eerder aangekondigde forse aandeleninkoop van 1 miljard euro. Aan het eind van het tweede kwartaal is daarvan 223 miljoen euro ingekocht.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
1 dag geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
1 dag geleden