Airport Weeze verwacht duizenden extra vakantiegangers
WEEZE (ANP) - Airport Weeze verwacht de komende weken in de herfstvakantieperiode 132.000 passagiers. Dat zijn ongeveer 7000 mensen meer dan vorig jaar voor de Duitse luchthaven.
Door zijn ligging, net over de grens bij Venray, wordt Airport Weeze ook vaak door Nederlanders gebruikt. Omdat de vakanties in Nederland en Duitsland niet exact samenvallen, duurt de herfstvakantieperiode in Weeze doorgaans wat langer.
Voor de herfstvakantieperiode staan 766 vluchten gepland. Dat is bijna 11 procent meer dan een jaar geleden. Volgens de luchthaven zijn vooral zonbestemmingen rond de Middellandse Zee in trek bij de mensen die komende weken gebruikmaken van het vliegveld.
Mallorca staat met 38 vluchten op de eerste plaats. Naar andere Spaanse bestemmingen gaan relatief ook veel vluchten. Volgens een woordvoerder is het vliegveld "goed voorbereid" op de drukte. Wel raadt hij reizigers aan op tijd naar de luchthaven te komen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
10 uur geleden