Airbus wil dit jaar 3500 extra werknemers in Duitsland aannemen
HAMBURG (ANP/DPA) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus is van plan dit jaar 3500 extra werknemers aan te nemen in Duitsland. Airbus had eerder al aangekondigd dit jaar duizenden extra mensen in dienst te willen omdat het bedrijf kampt met personeelstekorten waardoor de productie wordt gehinderd.
Airbus heeft door heel Duitsland fabrieken en vestigingen, waaronder een grote assemblagefaciliteit in Hamburg. Volgens personeelsdirecteur Marco Wagner van Airbus Duitsland zijn ongeveer 1900 van die nieuwe mensen nodig voor verkeersvliegtuigen, 1100 voor de defensie- en ruimtevaartactiviteiten en 500 voor de helikopterfabriek. Het gaat bijvoorbeeld om elektriciens, ingenieurs en cabine-bekleders, maar ook IT-specialisten, cyberveiligheidsmensen en ontwikkelaars van aandrijfsystemen.
Voor de grote locatie in Hamburg, waar nu circa 15.000 mensen werken, worden 1300 extra werknemers gezocht. Airbus heeft ook vestigingen in bijvoorbeeld de Beierse plaatsen Donauwörth, Manching en Ottobrunn, net als in Bremen.
Vorig jaar nam Airbus wereldwijd 13.000 extra mensen aan. Het bedrijf telt nu ongeveer 134.000 werknemers in de wereld, van wie 45.000 in Duitsland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
7 uur geleden