Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus wil dit jaar 3500 extra werknemers in Duitsland aannemen

Airbus wil dit jaar 3500 extra werknemers in Duitsland aannemen

HAMBURG (ANP/DPA) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus is van plan dit jaar 3500 extra werknemers aan te nemen in Duitsland. Airbus had eerder al aangekondigd dit jaar duizenden extra mensen in dienst te willen omdat het bedrijf kampt met personeelstekorten waardoor de productie wordt gehinderd.

Airbus heeft door heel Duitsland fabrieken en vestigingen, waaronder een grote assemblagefaciliteit in Hamburg. Volgens personeelsdirecteur Marco Wagner van Airbus Duitsland zijn ongeveer 1900 van die nieuwe mensen nodig voor verkeersvliegtuigen, 1100 voor de defensie- en ruimtevaartactiviteiten en 500 voor de helikopterfabriek. Het gaat bijvoorbeeld om elektriciens, ingenieurs en cabine-bekleders, maar ook IT-specialisten, cyberveiligheidsmensen en ontwikkelaars van aandrijfsystemen.

Voor de grote locatie in Hamburg, waar nu circa 15.000 mensen werken, worden 1300 extra werknemers gezocht. Airbus heeft ook vestigingen in bijvoorbeeld de Beierse plaatsen Donauwörth, Manching en Ottobrunn, net als in Bremen.

Vorig jaar nam Airbus wereldwijd 13.000 extra mensen aan. Het bedrijf telt nu ongeveer 134.000 werknemers in de wereld, van wie 45.000 in Duitsland.

Meer uit Financieel

Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

3 minuten geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

3 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

4 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

4 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

6 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

9 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

9 uur geleden