Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus wil dit jaar 3500 extra werknemers in Duitsland aannemen

Airbus wil dit jaar 3500 extra werknemers in Duitsland aannemen

HAMBURG (ANP/DPA) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus is van plan dit jaar 3500 extra werknemers aan te nemen in Duitsland. Airbus had eerder al aangekondigd dit jaar duizenden extra mensen in dienst te willen omdat het bedrijf kampt met personeelstekorten waardoor de productie wordt gehinderd.

Airbus heeft door heel Duitsland fabrieken en vestigingen, waaronder een grote assemblagefaciliteit in Hamburg. Volgens personeelsdirecteur Marco Wagner van Airbus Duitsland zijn ongeveer 1900 van die nieuwe mensen nodig voor verkeersvliegtuigen, 1100 voor de defensie- en ruimtevaartactiviteiten en 500 voor de helikopterfabriek. Het gaat bijvoorbeeld om elektriciens, ingenieurs en cabine-bekleders, maar ook IT-specialisten, cyberveiligheidsmensen en ontwikkelaars van aandrijfsystemen.

Voor de grote locatie in Hamburg, waar nu circa 15.000 mensen werken, worden 1300 extra werknemers gezocht. Airbus heeft ook vestigingen in bijvoorbeeld de Beierse plaatsen Donauwörth, Manching en Ottobrunn, net als in Bremen.

Vorig jaar nam Airbus wereldwijd 13.000 extra mensen aan. Het bedrijf telt nu ongeveer 134.000 werknemers in de wereld, van wie 45.000 in Duitsland.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

8 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

9 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

11 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

14 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

16 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden