Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Airbus wil dit jaar 3500 extra werknemers in Duitsland aannemen

Airbus wil dit jaar 3500 extra werknemers in Duitsland aannemen

HAMBURG (ANP/DPA) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus is van plan dit jaar 3500 extra werknemers aan te nemen in Duitsland. Airbus had eerder al aangekondigd dit jaar duizenden extra mensen in dienst te willen omdat het bedrijf kampt met personeelstekorten waardoor de productie wordt gehinderd.

Airbus heeft door heel Duitsland fabrieken en vestigingen, waaronder een grote assemblagefaciliteit in Hamburg. Volgens personeelsdirecteur Marco Wagner van Airbus Duitsland zijn ongeveer 1900 van die nieuwe mensen nodig voor verkeersvliegtuigen, 1100 voor de defensie- en ruimtevaartactiviteiten en 500 voor de helikopterfabriek. Het gaat bijvoorbeeld om elektriciens, ingenieurs en cabine-bekleders, maar ook IT-specialisten, cyberveiligheidsmensen en ontwikkelaars van aandrijfsystemen.

Voor de grote locatie in Hamburg, waar nu circa 15.000 mensen werken, worden 1300 extra werknemers gezocht. Airbus heeft ook vestigingen in bijvoorbeeld de Beierse plaatsen Donauwörth, Manching en Ottobrunn, net als in Bremen.

Vorig jaar nam Airbus wereldwijd 13.000 extra mensen aan. Het bedrijf telt nu ongeveer 134.000 werknemers in de wereld, van wie 45.000 in Duitsland.

Meer uit Financieel

AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

10 minuten geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

30 minuten geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

40 minuten geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

57 minuten geleden
Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

1 uur geleden
Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

1 uur geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

2 uur geleden