Airbus kreeg veel minder vliegtuigorders in 2020 door crisis
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft in 2020 veel minder nieuwe orders binnengekregen vanwege de coronacrisis en de malaise in de luchtvaartsector door de pandemie. Het aantal bestellingen kelderde met 65 procent tot 268 toestellen vergeleken met een jaar eerder.
Daarnaast werden ook 115 orders geschrapt door maatschappijen die een stuk voorzichtiger zijn geworden door de impact van de lockdowns op het wereldwijde vliegverkeer. Het aantal leveringen van Airbus aan klanten nam met 34 procent af tot 566 vliegtuigen. In 2019 werd nog het recordaantal van 863 toestellen afgeleverd. Airbus schroefde eerder dit jaar zijn productie flink terug vanwege de klappen voor de luchtvaartsector door corona.
Topman Guillaume Faury van Airbus zegt dat de uitdagingen voor de sector op de korte termijn nog zeer groot blijven, maar dat hij voorzichtig optimistisch is voor 2021. Mogelijk kan de luchtvaart gaan profiteren van de coronavaccins.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie begint maandag met een procedure tegen chatbot Grok. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Volgens Handelsblatt komt de commissie met strengere maatregelen om de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI ertoe te dwingen de EU te verlaten.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
2 uur geleden