Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM wint op Damrak, Prosus onderuit in AEX

Air France-KLM wint op Damrak, Prosus onderuit in AEX

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM stond dinsdag bij de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam, geholpen door een positief analistenrapport van de Britse bank Barclays. Techinvesteerder Prosus had het juist lastig door de forse koersdalingen in de Chinese techsector waar het bedrijf grote belangen in heeft. Prosus was de grootste daler in de AEX-index.

De AEX noteerde rond het middaguur een min van 0,7 procent op 757,00 punten. De MidKap zakte 0,4 procent tot 1029,43 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,7 procent omlaag.

Prosus verloor 5 procent bij de hoofdfondsen, na het stevige verlies voor internet- en gamesbedrijf Tencent in Hongkong. Sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX met een plus van 1,6 procent.

Air France-KLM en Acomo

Air France-KLM behoorde tot de winnaars in de MidKap met een winst van ruim 2 procent. Analisten van Barclays zijn optimistisch gestemd over de Europese luchtvaart en geven de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie een koopadvies.

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak was noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo een opvallende stijger met een plus van 5,6 procent, dankzij recordresultaten en het voorstel om een recorddividend uit te keren.

B&S Group en Credit Suisse

Distributeur en groothandelaar B&S Group, die zich onder meer bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, daalde 4 procent. Het aandeel kelderde maandag al 15 procent. B&S stelde de publicatie van de jaarcijfers uit vanwege kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen. Ook vertrokken topbestuurders.

Credit Suisse ging 6,6 procent omlaag in Zürich na berichten dat de Zwitserse beurstoezichthouder onderzoek doet naar uitlatingen van de voorzitter over een stabilisatie van de uitstroom van kapitaal bij de bank. Mogelijk waren die opmerkingen misleidend.

S&P Global en de euro

Verder maakte marktonderzoeker S&P Global bekend dat de economische activiteit in de eurozone in februari in het sterkste tempo in negen maanden is gegroeid. Daarnaast meldde het economische onderzoeksinstituut ZEW dat het Duitse beleggersvertrouwen flink is verbeterd.

De euro was 1,0656 dollar waard, tegen 1,0686 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent in prijs tot 77,06 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 83,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

3 uur geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

4 uur geleden
Douglas heeft last van prijsbewuste consumenten en onzekerheid

DÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.

4 uur geleden
PostNL: ACM-boete brengt continuïteit postdienst verder in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.

5 uur geleden
Industrieconcern Thyssenkrupp somberder over omzet

ESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.

5 uur geleden
BlackRock-topman positief over investeringskansen in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.

5 uur geleden
PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.

5 uur geleden