Air France-KLM wint op Damrak, Prosus onderuit in AEX
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM stond dinsdag bij de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam, geholpen door een positief analistenrapport van de Britse bank Barclays. Techinvesteerder Prosus had het juist lastig door de forse koersdalingen in de Chinese techsector waar het bedrijf grote belangen in heeft. Prosus was de grootste daler in de AEX-index.
De AEX noteerde rond het middaguur een min van 0,7 procent op 757,00 punten. De MidKap zakte 0,4 procent tot 1029,43 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,7 procent omlaag.
Prosus verloor 5 procent bij de hoofdfondsen, na het stevige verlies voor internet- en gamesbedrijf Tencent in Hongkong. Sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX met een plus van 1,6 procent.
Air France-KLM en Acomo
Air France-KLM behoorde tot de winnaars in de MidKap met een winst van ruim 2 procent. Analisten van Barclays zijn optimistisch gestemd over de Europese luchtvaart en geven de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie een koopadvies.
Bij de kleinere bedrijven op het Damrak was noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo een opvallende stijger met een plus van 5,6 procent, dankzij recordresultaten en het voorstel om een recorddividend uit te keren.
B&S Group en Credit Suisse
Distributeur en groothandelaar B&S Group, die zich onder meer bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, daalde 4 procent. Het aandeel kelderde maandag al 15 procent. B&S stelde de publicatie van de jaarcijfers uit vanwege kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen. Ook vertrokken topbestuurders.
Credit Suisse ging 6,6 procent omlaag in Zürich na berichten dat de Zwitserse beurstoezichthouder onderzoek doet naar uitlatingen van de voorzitter over een stabilisatie van de uitstroom van kapitaal bij de bank. Mogelijk waren die opmerkingen misleidend.
S&P Global en de euro
Verder maakte marktonderzoeker S&P Global bekend dat de economische activiteit in de eurozone in februari in het sterkste tempo in negen maanden is gegroeid. Daarnaast meldde het economische onderzoeksinstituut ZEW dat het Duitse beleggersvertrouwen flink is verbeterd.
De euro was 1,0656 dollar waard, tegen 1,0686 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent in prijs tot 77,06 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 83,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
3 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
9 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
11 uur geleden