Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Air France-KLM wint op Damrak, Prosus onderuit in AEX

Air France-KLM wint op Damrak, Prosus onderuit in AEX

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM stond dinsdag bij de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam, geholpen door een positief analistenrapport van de Britse bank Barclays. Techinvesteerder Prosus had het juist lastig door de forse koersdalingen in de Chinese techsector waar het bedrijf grote belangen in heeft. Prosus was de grootste daler in de AEX-index.

De AEX noteerde rond het middaguur een min van 0,7 procent op 757,00 punten. De MidKap zakte 0,4 procent tot 1029,43 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,7 procent omlaag.

Prosus verloor 5 procent bij de hoofdfondsen, na het stevige verlies voor internet- en gamesbedrijf Tencent in Hongkong. Sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX met een plus van 1,6 procent.

Air France-KLM en Acomo

Air France-KLM behoorde tot de winnaars in de MidKap met een winst van ruim 2 procent. Analisten van Barclays zijn optimistisch gestemd over de Europese luchtvaart en geven de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie een koopadvies.

Bij de kleinere bedrijven op het Damrak was noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo een opvallende stijger met een plus van 5,6 procent, dankzij recordresultaten en het voorstel om een recorddividend uit te keren.

B&S Group en Credit Suisse

Distributeur en groothandelaar B&S Group, die zich onder meer bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, daalde 4 procent. Het aandeel kelderde maandag al 15 procent. B&S stelde de publicatie van de jaarcijfers uit vanwege kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen. Ook vertrokken topbestuurders.

Credit Suisse ging 6,6 procent omlaag in Zürich na berichten dat de Zwitserse beurstoezichthouder onderzoek doet naar uitlatingen van de voorzitter over een stabilisatie van de uitstroom van kapitaal bij de bank. Mogelijk waren die opmerkingen misleidend.

S&P Global en de euro

Verder maakte marktonderzoeker S&P Global bekend dat de economische activiteit in de eurozone in februari in het sterkste tempo in negen maanden is gegroeid. Daarnaast meldde het economische onderzoeksinstituut ZEW dat het Duitse beleggersvertrouwen flink is verbeterd.

De euro was 1,0656 dollar waard, tegen 1,0686 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent in prijs tot 77,06 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 83,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Luchtvaart waarschuwt voor wachttijden door EU-registratiesysteem

BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.

53 minuten geleden
Frauderende cryptobaas Bankman-Fried wil nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.

2 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York, Coca-Cola bij dalers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.

2 uur geleden
Alfen gaat bedrijf transformeren en wil naar winstgevende groei

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.

4 uur geleden
Lufthansa-personeel opgeroepen tot staking op donderdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.

5 uur geleden
Meta-dochter moet Duitse telecomprovider miljoenen betalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.

5 uur geleden
Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

6 uur geleden