
AFP: Panama staat inzet van leger VS toe nabij kanaal
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten kunnen troepen naar Panama sturen volgens een gezamenlijke overeenkomst die het Franse persbureau AFP donderdag heeft ingezien. Dit is een belangrijke concessie aan president Donald Trump die de Amerikaanse invloed over de cruciale waterweg wil vergroten.
De overeenkomst die werd ondertekend door de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth en de Panamese minister van Publieke Veiligheid Frank Abrego, staat het Amerikaanse leger toe om naar door Panama gecontroleerde installaties te worden gestuurd voor training, oefeningen en andere activiteiten.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft herhaaldelijk gezegd dat hij het Panamakanaal wil terugnemen. De strategisch belangrijke waterweg werd begin vorige eeuw door de VS aangelegd. In 1999 werd het kanaal overgedragen aan Panama, maar volgens Trump heeft China feitelijk de controle.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft kritiek geuit op Israël voor het onderscheppen van de Madleen. Het schip van de Freedom Flotilla Coalition was met noodhulp op weg naar Gaza, maar moest van Israël koers zetten naar Israël.
50 minuten geledenLONDEN (ANP) - De NAVO moet haar luchtverdediging vervijfvoudigen en duizenden extra tanks en pantservoertuigen aanschaffen. Ook zijn er miljoenen meer artilleriegranaten nodig, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Het bondgenootschap zit verder verlegen om twee keer zoveel militaire transportmiddelen en andere ondersteunende zaken.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor het eerst zijn zondag daadwerkelijk troepen van de Nationale Garde ingezet in Los Angeles tegen demonstranten die zich verzetten tegen de arrestatie van migranten in hun stad. Voor de derde dag op rij kwam het op meerdere plekken in de tweede stad van de Verenigde Staten tot botsingen tussen demonstranten en de politie en extra ordetroepen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het activistenschip Madleen van de Freedom Flotilla Coalition, dat op weg was naar Gaza, zijn koers heeft verlegd naar de kust van Israël. Iedereen aan boord is veilig volgens het bericht van het ministerie, en de activisten zullen volgens Israël eenmaal aan wal terugkeren naar hun landen van herkomst.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Freedom Flotilla Coalition stelt dat Israëlische militairen in de nacht van zondag op maandag activistenschip Madleen hebben "geënterd". Het contact met het schip, dat onderdeel is van Freedom Flotilla Coalition, is verbroken, voegde de organisatie daaraan toe in een bericht op Telegram.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Een voetbalfan is zondag om het leven gekomen na een val van de tribune tijdens de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje in München. Dat heeft de UEFA bevestigd aan het Duitse sportpersbureau SID.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse Democratische gouverneurs hebben zondag kritiek geuit op de inzet van troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken. De gouverneurs stellen in een gezamenlijke verklaring dat de beslissingsmacht om de Nationale Garde in te zetten bij de leiders van de betreffende staat moet liggen en niet bij de president van het land.
11 uur geleden