Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afghaanse regering bezig met spoedoverleg over beëindigen oorlog

Afghaanse regering bezig met spoedoverleg over beëindigen oorlog

KABUL (ANP/AFP/DPA) - De Afghaanse regering voert spoedoverleg met lokale leiders en internationale partners om de oorlog te beëindigen. In een vooraf opgenomen toespraak zegt president Ashraf Ghani dat het overleg snel vordert.

Ghani zegt dat er wordt gezocht naar een politieke oplossing. "We willen een oplossing die de stabiliteit en vrede in het land herstelt."

Volgens de president blijft het hergroeperen van de strijdkrachten de prioriteit voor zijn regering. "We ondernemen serieuze stappen om onze strijdkrachten weer te mobiliseren", aldus Ghani. Volgens de president is het belangrijk dat er niet nog meer slachtoffers vallen en dat er niet nog meer schade wordt aangericht.

Snelle opmars

Het Afghaanse leger wordt de afgelopen weken in het hele land overlopen door de Taliban. De moslimextremisten maken een snelle opmars en hebben grote delen van Afghanistan al onder controle, waaronder de tweede en derde stad van het land. De jihadisten zijn hoofdstad Kabul tot op 50 kilometer genaderd.

Al zeker negentien provinciehoofdsteden zijn in handen gevallen van de Taliban. Sjaran, hoofdstad van de provincie Paktika, is de laatste stad die de Taliban hebben ingenomen. Kort daarvoor werd ook Pul-e-Alam op 70 kilometer van Kabul bezet. In beide steden zou amper verzet zijn geboden.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

39 minuten geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

44 minuten geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

2 uur geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

2 uur geleden
Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

5 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

5 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

7 uur geleden