Afellay bleef altijd in zichzelf geloven
EINDHOVEN (ANP) - Mark van Bommel werd er haast gek van. Bijna elke persconferentie kreeg de trainer van PSV de voorbije maanden wel een vraag over de in de zomer bij de club teruggekeerde Ibrahim Afellay. Waarom speelt hij nog niet? Hoe fit is hij? Komt het nog wel goed? Zaterdag was daar eindelijk de langverwachte rentree. Afellay mocht tegen Fortuna Sittard (5-0) de laatste tien minuten meedoen.
"Ik heb hier bijna geen woorden voor, het is een emotioneel moment voor me", zei Afellay, die bijna twee jaar geleden in dienst van Stoke City voor het laatst meedeed in een officiële wedstrijd. De voormalig international keerde vorig seizoen terug bij PSV om aan zijn herstel te werken. In de zomer gaven de Eindhovenaren de 33-jarige middenvelder zelfs een contract. Van Bommel benoemde Afellay tot aanvoerder, als opvolger van de naar Sevilla vertrokken Luuk de Jong.
Tot dusverre zat de band dit seizoen alleen maar om de arm van Pablo Rosario en Denzel Dumfries, de 'reserve-aanvoerders'. Afellay zat wel regelmatig op de bank, maar tot minuten kwam het niet. Op een gegeven moment duurde het zelfs zo lang, dat veel mensen twijfelden of de geboren Utrechter ooit nog wel zou voetballen.
Afgeschreven
"Ik heb zoveel tegenslagen overwonnen. Ik heb drie kruisbanden 'overleefd'. Ik was afgeschreven, maar ik ben altijd in mezelf blijven geloven. Tegenslagen maken je groter en sterker", zei Afellay in het Philips-stadion, waar het publiek hem in de tweede helft hartstochtelijk toezong. Van Bommel kon de smeekbede niet negeren en liet Afellay, die van 2004 tot 2011 al in de hoofdmacht van PSV voetbalde, warmlopen en uiteindelijk invallen.
"Het is mooi om te zien en te horen dat je geliefd bent. Zelfs de spelers op de bank begonnen mee te zingen. Echt kippenvel, dit pakken ze me niet meer af", vertelde Afellay, die zelf van mening is dat hij al eerder klaar was voor speelminuten. "Maar de trainer is de eindverantwoordelijke. Hij bepaalt. Vandaag was het moment daar."
707 dagen eerder voetbalde Afellay voor het laatst. Opgeven kwam geen moment in zijn gedachten op. Daarvoor vindt hij het voetbalspelletje te leuk. "Ik ben echt een liefhebber. Het was ook heel moeilijk om als aanvoerder vanaf de zijkant te zien dat het zo moeizaam gaat de laatste tijd. Je wilt meer doen", aldus de PSV'er. "We zitten in een heel moeilijke periode. Maar we zijn een hecht team, dat heb je vandaag wel gezien. Of het hier voorlopig bij blijft? Als het aan mij ligt niet. Het enige dat ik kan doen, is me optimaal voorbereiden en zorgen dat ik er klaar voor ben. Wat het publiek mij vandaag gegeven heeft, daar heb ik geen woorden voor."
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
2 uur geledenANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.
13 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
20 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
1 dag geleden