Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afellay bleef altijd in zichzelf geloven

Afellay bleef altijd in zichzelf geloven

EINDHOVEN (ANP) - Mark van Bommel werd er haast gek van. Bijna elke persconferentie kreeg de trainer van PSV de voorbije maanden wel een vraag over de in de zomer bij de club teruggekeerde Ibrahim Afellay. Waarom speelt hij nog niet? Hoe fit is hij? Komt het nog wel goed? Zaterdag was daar eindelijk de langverwachte rentree. Afellay mocht tegen Fortuna Sittard (5-0) de laatste tien minuten meedoen.

"Ik heb hier bijna geen woorden voor, het is een emotioneel moment voor me", zei Afellay, die bijna twee jaar geleden in dienst van Stoke City voor het laatst meedeed in een officiële wedstrijd. De voormalig international keerde vorig seizoen terug bij PSV om aan zijn herstel te werken. In de zomer gaven de Eindhovenaren de 33-jarige middenvelder zelfs een contract. Van Bommel benoemde Afellay tot aanvoerder, als opvolger van de naar Sevilla vertrokken Luuk de Jong.

Tot dusverre zat de band dit seizoen alleen maar om de arm van Pablo Rosario en Denzel Dumfries, de 'reserve-aanvoerders'. Afellay zat wel regelmatig op de bank, maar tot minuten kwam het niet. Op een gegeven moment duurde het zelfs zo lang, dat veel mensen twijfelden of de geboren Utrechter ooit nog wel zou voetballen.

Afgeschreven

"Ik heb zoveel tegenslagen overwonnen. Ik heb drie kruisbanden 'overleefd'. Ik was afgeschreven, maar ik ben altijd in mezelf blijven geloven. Tegenslagen maken je groter en sterker", zei Afellay in het Philips-stadion, waar het publiek hem in de tweede helft hartstochtelijk toezong. Van Bommel kon de smeekbede niet negeren en liet Afellay, die van 2004 tot 2011 al in de hoofdmacht van PSV voetbalde, warmlopen en uiteindelijk invallen.

"Het is mooi om te zien en te horen dat je geliefd bent. Zelfs de spelers op de bank begonnen mee te zingen. Echt kippenvel, dit pakken ze me niet meer af", vertelde Afellay, die zelf van mening is dat hij al eerder klaar was voor speelminuten. "Maar de trainer is de eindverantwoordelijke. Hij bepaalt. Vandaag was het moment daar."

707 dagen eerder voetbalde Afellay voor het laatst. Opgeven kwam geen moment in zijn gedachten op. Daarvoor vindt hij het voetbalspelletje te leuk. "Ik ben echt een liefhebber. Het was ook heel moeilijk om als aanvoerder vanaf de zijkant te zien dat het zo moeizaam gaat de laatste tijd. Je wilt meer doen", aldus de PSV'er. "We zitten in een heel moeilijke periode. Maar we zijn een hecht team, dat heb je vandaag wel gezien. Of het hier voorlopig bij blijft? Als het aan mij ligt niet. Het enige dat ik kan doen, is me optimaal voorbereiden en zorgen dat ik er klaar voor ben. Wat het publiek mij vandaag gegeven heeft, daar heb ik geen woorden voor."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

7 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

8 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

8 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

9 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

10 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

11 uur geleden