Koeman: impact van mijn wissels tegen Japan was niet goed
HOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.
Koeman koos na de 2-1 van Crysencio Summerville voor een aantal verdedigend ingestelde spelers. Hij bracht Memphis Depay, Teun Koopmeiners en Quinten Timber voor Donyell Malen, Summerville en Tijjani Reijnders. Even later moest ook middenvelder Ryan Gravenberch plaatsmaken voor verdediger Nathan Aké. Na die wissels verloor Oranje het initiatief en maakte Japan in de slotfase gelijk.
Koeman hoopte met zijn wissels de controle over de wedstrijd te houden, zo vertelde hij vlak na het duel met Japan. Hij zei ook geen spijt te hebben van zijn keuzes. Maar in zijn afsluitende persconferentie voor het duel met Zweden was hij eerlijk. "Mijn wissels pakten niet goed uit", erkende hij. "Die verantwoordelijkheid ligt bij mij. Dan moet je als een grote jongen de kritiek incasseren. Dat is ook geen probleem. Je doet het met een reden. De ene keer gaat dat beter dan de andere keer."
Golfbaan
De internationals zeiden na afloop de keuzes van Koeman te begrijpen en ze vielen de bondscoach niet af. Op de vraag of de spelers meer verantwoordelijkheid moeten nemen, zei Koeman: "Dat kan meer, maar dat is ook een beetje de generatie. Ze mogen soms naar elkaar en naar de trainer wat meer zeggen. Ik heb geprobeerd uit te leggen wat de ideeën waren achter de wissels, maar het had niet de impact waar ik op hoopte om de wedstrijd te winnen."
De selectie van Oranje kreeg dinsdag vrij. Koeman bracht de dag door op de golfbaan, met onder anderen Nigel de Jong, directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik spreek Nigel elke dag, maar ik vraag hem niet naar de wissels. Ik had zelf ook wel door dat we met die wissels niet behaald hadden wat we wilden. En dan is het mijn verantwoordelijkheid."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
3 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
10 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
11 uur geleden