Van Hecke: focus ligt na transfer naar Spurs volledig op Oranje
HOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.
Van Hecke maakte donderdag voor zo'n 60 miljoen euro de overstap van Brighton & Hove Albion naar Tottenham Hotspur. "Ik ben heel trots op de stap die ik mag maken. Het heeft mijn voorbereiding niet beïnvloed. Ik ben volledig gefocust op het Nederlands elftal en het WK", sprak de centrale verdediger, die met Oranje het eerste duel op het WK met Japan niet wist te winnen: 2-2. Zweden versloeg Tunesië met 5-1.
"Zweden is een gevaarlijke ploeg", aldus Van Hecke. "Ze hebben veel doelpunten gemaakt. Het is voor ons een belangrijke wedstrijd. Wij hebben een goede week gehad. Iedereen is er klaar voor."
'Zelfvertrouwen'
Alexander Isak van Liverpool en Viktor Gyökeres van Arsenal vormen het spitsenduo van Zweden. Beide spelers scoorden één keer tegen Tunesië. "Ik heb al aardig wat wedstrijden tegen ze gespeeld. Ze verschillen wel wat. Dat ze kwaliteiten hebben, dat is zeker. Wij moeten daar klaar voor zijn. Wij hebben als verdediging ook genoeg kwaliteiten", vervolgde Van Hecke, die centraal in de defensie naast aanvoerder Virgil van Dijk staat.
Van Hecke speelde op zijn zeventiende nog bij de amateurs van Goes. "Doorzettingsvermogen", noemde hij op de persconferentie dat hij alsnog het betaalde voetbal heeft bereikt. "De amateurclubs waar ik heb gespeeld, krijgen een heel mooi bedrag. Dat is mooi. Alleen jammer dat VV Arnemuiden net niets krijgt. De andere clubs verdienen het."
De 26-jarige Zeeuw is bondscoach Ronald Koeman dankbaar dat de transfer tijdens het WK plaats kon vinden. "Het ging zoals een transfer vaak gaat. Het ging heen en weer tussen de clubs, maar ik heb me er niet heel veel mee beziggehouden. Ik ben met iets belangrijks bezig. Ik heb gelukkig de vrijheid gehad van de bondscoach om hier een medische keuring te ondergaan. Ik ga voor een topclub spelen. Dat geeft heel veel zelfvertrouwen, ook voor nu op het WK."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
5 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
12 uur geleden