Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX weer boven 600 punten

AEX weer boven 600 punten

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak wist de AEX-index maandag weer boven de 600 punten te klimmen. Ook de andere Europese beurzen gingen vooruit. De stemming werd gesteund door beter dan verwachte groeicijfers van de Chinese industrie. Daarnaast hielden beleggers vooral het verloop van het handelsoverleg tussen de Verenigde Staten en China in de gaten.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 600,95 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 600 punten wist te sluiten, was op 22 mei 2001. De MidKap klom ook 0,6 procent, tot 887,80 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,6 procent.

Europese bedrijven actief in de staalproductie en mijnbouw profiteerden van de Chinese industriecijfers. In Londen dikten de mijnbouwers BHP en Antofagasta rond 1 procent aan. Staalconcern ArcelorMittal was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 1,6 procent. Betaalbedrijf Adyen volgde met een plus van 1,4 procent. Informatieleverancier RELX was de enige daler met een verlies van 0,1 procent.

DSM

DSM won ruim 1 procent. Topman Feike Sijbesma vertrekt op 15 februari na dertien jaar aan het roer te hebben gestaan van het speciaalchemieconcern. De taken van Sijbesma worden overgenomen door financieel directeur Geraldine Matchett en operationeel directeur Dimitri de Vreeze, die het gedeelde leiderschap zullen combineren met hun huidige functies.

In de MidKap stond metalenspecialist AMG bovenaan met een plus van 1,5 procent. Chipbedrijf ASMI volgde met een winst van 1,1 procent. Grootste daler was technologiegroep TKH met een min van meer dan 1 procent.

De euro was 1,1016 dollar waard tegen 1,1020 dollar op vrijdag. De olieprijzen zaten in de lift. Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten overwegen volgens de Iraakse olieminister verdere productiebeperkingen om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 56,02 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 61,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Consumentenbond: voedselmakers misleiden klanten met vezelclaims

DEN HAAG (ANP) - Voedselfabrikanten misleiden klanten in de supermarkt door hun producten gezonder te laten lijken. Dat concludeert de Consumentenbond na onderzoek van verschillende producten die claimen vezelrijk te zijn.

11 minuten geleden
Bedrijvigheid Frankrijk heeft te lijden onder hitte

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse bedrijfsleven heeft in augustus te maken gehad met een krimp van de economische activiteit. Vooral de dienstensector was minder bedrijvig, meldt marktonderzoeker S&P Global. Een aantal bedrijven gaf aan dat dit door de extreme hitte in Frankrijk kwam.

30 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig door onrust op obligatiemarkt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een kleine winst begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door aanhoudende onrust op de obligatiemarkten. De Amerikaanse beurzen sloten donderdag flink lager doordat de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Eerder deze week stegen de rentes op langlopende Amerikaanse staatsleningen al tot het hoogste niveau in bijna twintig jaar, mede door zorgen over de enorme staatsschuld van de VS.

1 uur geleden
Vluchten in Noorwegen geschrapt om staking luchtverkeersleiders

OSLO (ANP) - Vluchten op luchthavens in Noorwegen zijn vrijdag ontregeld door een staking van luchtverkeersleiders. Daardoor zijn aankomende en vertrekkende vluchten geschrapt of vertraagd. Dat meldt Avinor, de beheerder van veel Noorse vliegvelden.

2 uur geleden
Oudste bank ter wereld doet bod op twee Italiaanse banken

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, wil twee van zijn Italiaanse concurrenten overnemen. Met de overnames wil Monte dei Paschi voorkomen dat het zelf wordt overgenomen door de grotere Italiaanse bank Intesa Sanpaolo, die in juni een bod uitbracht.

3 uur geleden
Koreaanse werknemers Hyundai staken voor het eerst in tien jaar

SEOUL (ANP/RTR) - Werknemers van autofabrikant Hyundai Motor in Zuid-Korea hebben voor het eerst in tien jaar gestaakt. Volgens de vakbond voor personeel van het autoconcern doen ongeveer 40.000 mensen mee aan de staking van een dag.

3 uur geleden
Bedrijfsinvesteringen met bijna 3 procent omhoog in juni

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van Nederlandse bedrijven zijn in juni gestegen, na twee maanden met dalingen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen de investeringen met 2,7 procent omhoog in vergelijking met een jaar eerder. In mei en april waren er nog dalingen van respectievelijk 1,3 en 1,5 procent te zien.

4 uur geleden