Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX-index koerst af op licht hoger begin na opmars

AEX-index koerst af op licht hoger begin na opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak lijkt vrijdag verder omhoog te gaan, na de sterke opmars een dag eerder. Beleggers kauwen nog na op het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in het eurogebied opnieuw te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de economie ondersteunen. Ook de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank volgende week de rente voor het eerst in jaren gaat verlagen, zorgt voor optimisme.

De Amsterdamse hoofdindex won een dag eerder al 1 procent, mede dankzij sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. Ook de Amerikaanse beurzen gingen donderdag verder omhoog. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde de week met een verlies 0,7 procent, na een sterke koerssprong van ruim 3 procent een dag eerder.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent hoger en de beurs in Shanghai verloor 0,1 procent. De Chinese president Xi Jinping heeft overheidsfunctionarissen opgeroepen om beter hun best te doen om de groeidoelstelling van 5 procent te halen dit jaar. Veel economen twijfelen of China die doelstelling zal waarmaken door de aanhoudende problemen in de vastgoedsector en het lage consumentenvertrouwen.

Kredietwaardigheid

ASR meldde dat kredietbeoordelaar S&P bij de jaarlijkse beoordeling van de kredietwaardigheid van de verzekeraar de ratings heeft bevestigd. S&P is daarnaast positief over de vooruitzichten. Dat betekent dat de ratings van ASR bij een volgende beoordeling mogelijk worden verhoogd. Een hogere score maakt het makkelijker voor een bedrijf om tegen gunstige rentes geld te lenen.

De goudprijs ging verder omhoog en tikte een nieuw recordniveau aan op net iets onder de 2600 dollar per troy ounce (31,1 gram). De prijs van het edelmetaal is deze week bijna 3 procent gestegen door de renteverlaging van de ECB en het vooruitzicht van een renteverlaging in de VS. Hogere rentetarieven zijn doorgaans ongunstig voor beleggingen in goud, omdat die investering geen rente oplevert. Goud is dit jaar al bijna een kwart duurder geworden. Naast de lagere rentes wordt de goudprijs ook gestuwd door geopolitieke spanningen.

Olieprijzen

De euro was 1,1079 dollar waard, tegen 1,1037 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omhoog, na de forse stijging op donderdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 69,44 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 72,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse Senaat steunt nieuwe sancties tegen Rusland en Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.

37 minuten geleden
AEX sluit handelsweek licht in het rood, SBM Offshore verliezer

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore een negatieve uitschieter, na een dag eerder nog uitblinker te zijn geweest door sterke cijfers en verwachtingen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat veel zwakker uitviel dan verwacht.

2 uur geleden
Staatsolieconcern VAE: drie schepen aangevallen deze week

DUBAI (ANP/RTR) - Drie schepen van Adnoc, het staatsoliebedrijf van de Verenigde Arabische Emiraten, zijn deze week aangevallen in de Straat van Hormuz. Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten zijn volgens het bedrijf vijftien tankers van Adnoc aangevallen met raketten en drones, waarbij een dode is gevallen en twintig bemanningsleden gewond raakten.

3 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten begonnen. Beleggers op Wall Street reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in juli 23.000 banen zijn verdwenen, terwijl er een groei van ongeveer 80.000 arbeidsplaatsen werd verwacht. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank voorzichtiger worden met het verhogen van de rente.

4 uur geleden
Ook Zalando heeft last van incident bij CEVA, geen data gelekt

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.

5 uur geleden
Werkgelegenheid in VS onverwacht gekrompen in juli

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in juli onverwacht gekrompen en het groeicijfer van juni is flink naar beneden bijgesteld. Volgens de Amerikaanse overheid nam het aantal arbeidsplaatsen vorige maand met 23.000 af, terwijl economen juist op een toename van ongeveer 80.000 banen hadden gerekend. In juni ging het om een aanwas met 20.000 banen. Voor die maand werd eerder een groei met 57.000 arbeidsplaatsen gemeld.

5 uur geleden
Scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz blijft op laag niveau

PARIJS (ANP) - Hoopvolle berichten over de heropening van de Straat van Hormuz lijken rederijen er nog niet toe te bewegen om via de vaarweg te varen. Het aantal schepen dat door de zeestraat vaart, blijft op een laag niveau, blijkt uit data van AXSMarine.

5 uur geleden