Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Bouterse: mijn cliënt buigt zijn hoofd voor wet en recht

Advocaat Bouterse: mijn cliënt buigt zijn hoofd voor wet en recht

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Desi Bouterse en de andere vier veroordeelden in het Decembermoordenproces houden zich aan wet en recht, verzekert hun advocaat Irvin Kanhai donderdagmiddag in gesprek met het Surinaamse radiostation LIM FM. Zijn cliënten moeten zich vrijdag melden bij de gevangenis om de celstraffen uit te zitten die zij op 20 december in hoger beroep kregen. Bouterse kreeg twintig jaar en de vier andere ex-militairen vijftien jaar.

Het was onduidelijk of Bouterse vrijdag naar de gevangenis zou gaan. Zijn huisgenote weigerde de aanzegging aan te nemen. Kanhai verzekert: "Ik kan u zeggen dat mijn cliënten law obedient servants (dienaren die zich aan de wet houden, red.) zijn. Daarmee heb ik u alles gezegd." Kanhai voegde eraan toe: "Ik heb nooit een moordenaar verdedigd, ik heb een revolutionair verdedigd."

Het is de bedoeling dat Bouterse zijn aanhang vrijdag in Paramaribo toespreekt, zegt partijprominent Ricardo Panka over de oproep aan leden van de Nationale Democratische Partij om zich vrijdagochtend te verzamelen nabij het huis van hun voorzitter. "Het kan zijn dat dit de laatste keer is dat we hem zien, maar het gaat er bij ons om dat we hem power geven", zegt Panka donderdagmiddag tegen LIM FM.

Het gaat om een beladen moment, erkent Panka, maar Bouterse deed de oproep: "Laat het niet tot een uitbarsting komen". Hij benadrukt dat de leden en sympathisanten naar de wijk Leonsberg gaan om Bouterse en zijn gezin morele ondersteuning te geven.

Meer uit Buitenland

Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

1 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

4 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

7 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

7 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

7 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

9 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

9 uur geleden