Advocaat Bouterse: mijn cliënt buigt zijn hoofd voor wet en recht
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Desi Bouterse en de andere vier veroordeelden in het Decembermoordenproces houden zich aan wet en recht, verzekert hun advocaat Irvin Kanhai donderdagmiddag in gesprek met het Surinaamse radiostation LIM FM. Zijn cliënten moeten zich vrijdag melden bij de gevangenis om de celstraffen uit te zitten die zij op 20 december in hoger beroep kregen. Bouterse kreeg twintig jaar en de vier andere ex-militairen vijftien jaar.
Het was onduidelijk of Bouterse vrijdag naar de gevangenis zou gaan. Zijn huisgenote weigerde de aanzegging aan te nemen. Kanhai verzekert: "Ik kan u zeggen dat mijn cliënten law obedient servants (dienaren die zich aan de wet houden, red.) zijn. Daarmee heb ik u alles gezegd." Kanhai voegde eraan toe: "Ik heb nooit een moordenaar verdedigd, ik heb een revolutionair verdedigd."
Het is de bedoeling dat Bouterse zijn aanhang vrijdag in Paramaribo toespreekt, zegt partijprominent Ricardo Panka over de oproep aan leden van de Nationale Democratische Partij om zich vrijdagochtend te verzamelen nabij het huis van hun voorzitter. "Het kan zijn dat dit de laatste keer is dat we hem zien, maar het gaat er bij ons om dat we hem power geven", zegt Panka donderdagmiddag tegen LIM FM.
Het gaat om een beladen moment, erkent Panka, maar Bouterse deed de oproep: "Laat het niet tot een uitbarsting komen". Hij benadrukt dat de leden en sympathisanten naar de wijk Leonsberg gaan om Bouterse en zijn gezin morele ondersteuning te geven.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de Europese Unie beschuldigd van "schandalige" inmenging in de Hongaarse parlementsverkiezingen. Vance is vlak voor die spannende verkiezingen op bezoek in Boedapest en zegt zelf premier Viktor Orbán zo veel als hij kan te willen helpen.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Ye, ook bekend als Kanye West, mag niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen deze zomer, meldt de BBC. De Britse overheid heeft de rapper toegang geweigerd na controverse over zijn geplande optreden als headliner op het Wireless Festival in Londen deze zomer.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert de druk op Iran steeds verder op in aanloop naar de door hem gestelde deadline. "Een hele beschaving zal vannacht sterven, om nooit meer teruggebracht te worden. Ik wil niet dat dat gebeurt, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn", schrijft hij op zijn platform Truth Social.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Iraanse media hebben landelijke aanvallen gemeld op transportinfrastructuur. Er zijn berichten dat onder meer bruggen en het spoor onder vuur liggen.
49 minuten geledenKHARG (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op het Iraanse eiland Kharg. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van een anonieme Amerikaanse bron. Eerder meldde ook Iran International al dat er meerdere explosies waren op het voor de Iraanse olie-export zeer belangrijke eiland. Iran is voor circa 90 procent van zijn olie-export afhankelijk van overslag op Kharg.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft sinds het aantreden van president Donald Trump meer dan 800 aanhoudingen verricht na tips van de luchthavenbeveiliging. Dat komt volgens persbureau Reuters naar voren uit interne gegevens van ICE.
1 uur geleden