Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Bouterse: mijn cliënt buigt zijn hoofd voor wet en recht

Advocaat Bouterse: mijn cliënt buigt zijn hoofd voor wet en recht

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Desi Bouterse en de andere vier veroordeelden in het Decembermoordenproces houden zich aan wet en recht, verzekert hun advocaat Irvin Kanhai donderdagmiddag in gesprek met het Surinaamse radiostation LIM FM. Zijn cliënten moeten zich vrijdag melden bij de gevangenis om de celstraffen uit te zitten die zij op 20 december in hoger beroep kregen. Bouterse kreeg twintig jaar en de vier andere ex-militairen vijftien jaar.

Het was onduidelijk of Bouterse vrijdag naar de gevangenis zou gaan. Zijn huisgenote weigerde de aanzegging aan te nemen. Kanhai verzekert: "Ik kan u zeggen dat mijn cliënten law obedient servants (dienaren die zich aan de wet houden, red.) zijn. Daarmee heb ik u alles gezegd." Kanhai voegde eraan toe: "Ik heb nooit een moordenaar verdedigd, ik heb een revolutionair verdedigd."

Het is de bedoeling dat Bouterse zijn aanhang vrijdag in Paramaribo toespreekt, zegt partijprominent Ricardo Panka over de oproep aan leden van de Nationale Democratische Partij om zich vrijdagochtend te verzamelen nabij het huis van hun voorzitter. "Het kan zijn dat dit de laatste keer is dat we hem zien, maar het gaat er bij ons om dat we hem power geven", zegt Panka donderdagmiddag tegen LIM FM.

Het gaat om een beladen moment, erkent Panka, maar Bouterse deed de oproep: "Laat het niet tot een uitbarsting komen". Hij benadrukt dat de leden en sympathisanten naar de wijk Leonsberg gaan om Bouterse en zijn gezin morele ondersteuning te geven.

Meer uit Buitenland

Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

9 minuten geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

11 minuten geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

13 minuten geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

3 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

6 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

6 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

7 uur geleden