Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Bouterse: mijn cliënt buigt zijn hoofd voor wet en recht

Advocaat Bouterse: mijn cliënt buigt zijn hoofd voor wet en recht

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Desi Bouterse en de andere vier veroordeelden in het Decembermoordenproces houden zich aan wet en recht, verzekert hun advocaat Irvin Kanhai donderdagmiddag in gesprek met het Surinaamse radiostation LIM FM. Zijn cliënten moeten zich vrijdag melden bij de gevangenis om de celstraffen uit te zitten die zij op 20 december in hoger beroep kregen. Bouterse kreeg twintig jaar en de vier andere ex-militairen vijftien jaar.

Het was onduidelijk of Bouterse vrijdag naar de gevangenis zou gaan. Zijn huisgenote weigerde de aanzegging aan te nemen. Kanhai verzekert: "Ik kan u zeggen dat mijn cliënten law obedient servants (dienaren die zich aan de wet houden, red.) zijn. Daarmee heb ik u alles gezegd." Kanhai voegde eraan toe: "Ik heb nooit een moordenaar verdedigd, ik heb een revolutionair verdedigd."

Het is de bedoeling dat Bouterse zijn aanhang vrijdag in Paramaribo toespreekt, zegt partijprominent Ricardo Panka over de oproep aan leden van de Nationale Democratische Partij om zich vrijdagochtend te verzamelen nabij het huis van hun voorzitter. "Het kan zijn dat dit de laatste keer is dat we hem zien, maar het gaat er bij ons om dat we hem power geven", zegt Panka donderdagmiddag tegen LIM FM.

Het gaat om een beladen moment, erkent Panka, maar Bouterse deed de oproep: "Laat het niet tot een uitbarsting komen". Hij benadrukt dat de leden en sympathisanten naar de wijk Leonsberg gaan om Bouterse en zijn gezin morele ondersteuning te geven.

Meer uit Buitenland

Trump prijst koning Charles bij afscheid in Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla hebben op de laatste dag van hun staatsbezoek aan de VS afscheid genomen van president Donald Trump en first lady Melania Trump. Bij het vertrek prees Trump de Britse vorst nogmaals. "Wat mij betreft is hij de beste koning die er is", aldus de president, terwijl de echtparen poseerden voor foto's voordat ze het Witte Huis binnengingen.

3 minuten geleden
Afgezette leider Aung San Suu Kyi van Myanmar krijgt huisarrest

NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - Het gevangenschap van de afgezette leider van Myanmar Aung San Suu Kyi (80) wordt versoepeld. De nieuwe president Min Aung Hlaing meldt in een verklaring dat hij haar straf heeft omgezet naar huisarrest.

10 minuten geleden
Starmer: Iran is eropuit Britse Joden te schaden

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.

1 uur geleden
President Mexico na aanklachten VS: eerst bewijs zien

MEXICO-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft na Amerikaanse drugsaanklachten tegen prominente landgenoten duidelijk gemaakt dat de VS voldoende bewijs moeten tonen. Mexicaanse aanklagers zullen dan overeenkomstig de wet handelen, verklaarde ze.

1 uur geleden
Duitsland zegt voorbereid te zijn op aftocht Amerikaanse troepen

RABAT (ANP/DPA) - Duitsland is niet van zijn stuk door de aankondiging van de Verenigde Staten dat ze mogelijk troepen uit Duitsland terugtrekken. "Daar zijn we op voorbereid", zegt buitenlandminister Johann Wadephul. Hij is er "gelaten" onder.

2 uur geleden
Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

2 uur geleden
Europees Parlement blijft in Straatsburg ondanks energiecrisis

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.

3 uur geleden