Adempauze voor brandbestrijders in Griekenland
ATHENE (ANP/DPA) - Na ruim een week van koortsachtig talloze branden blussen is de situatie in Griekenland iets verbeterd. Doordat de wind wat is gaan liggen, werd het vuur minder aangewakkerd en braken geen nieuwe branden uit. Wel zit er een nieuwe hittegolf aan te komen.
In het noorden van Athene smeult het nog en proberen hulpdiensten kleine brandhaarden onder controle te krijgen. Op de Peloponnesos kunnen de grote branden onder controle worden gehouden, maar de vrees is dat zodra de wind aantrekt veel gebieden weer worden bedreigd.
Op het eiland Evia strijden nog altijd honderden brandweerlieden tegen verwoestende natuurbranden. Op het noordelijke deel van het eiland is zoveel bos afgebrand dat het vuur langzaam dooft. Aan de westkust van het eiland worden blushelikopters ingezet tegen een grote vlammenzee.
Hulp van EU-landen
De hulp van andere EU-landen bestaat inmiddels uit negen vliegtuigen, duizend brandweerlieden en tweehonderd voertuigen. Onder meer Frankrijk, Duitsland, Polen en Oostenrijk hebben extra materieel gestuurd.
Ook in Noord-Macedonië, Albanië, Turkije en Italië schieten EU-landen te hulp. In dat laatste land werd opnieuw bewijs gevonden van opzettelijke brandstichting na de evacuatie van honderden mensen in Campomarino Lido aan de Adriatische kust. Op Sicilië heeft de politie een brandstichter op heterdaad betrapt.
De situatie in de door bosbranden getroffen kustgebieden van Turkije is verbeterd. De branden in de regio zijn grotendeels onder controle. Bij de huidige branden is naar schatting 1500 vierkante kilometer land verwoest. Gezien de aanhoudende hitte en droogte is het brandgevaar nog niet geweken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
1 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
1 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
7 uur geleden