Adempauze voor brandbestrijders in Griekenland
ATHENE (ANP/DPA) - Na ruim een week van koortsachtig talloze branden blussen is de situatie in Griekenland iets verbeterd. Doordat de wind wat is gaan liggen, werd het vuur minder aangewakkerd en braken geen nieuwe branden uit. Wel zit er een nieuwe hittegolf aan te komen.
In het noorden van Athene smeult het nog en proberen hulpdiensten kleine brandhaarden onder controle te krijgen. Op de Peloponnesos kunnen de grote branden onder controle worden gehouden, maar de vrees is dat zodra de wind aantrekt veel gebieden weer worden bedreigd.
Op het eiland Evia strijden nog altijd honderden brandweerlieden tegen verwoestende natuurbranden. Op het noordelijke deel van het eiland is zoveel bos afgebrand dat het vuur langzaam dooft. Aan de westkust van het eiland worden blushelikopters ingezet tegen een grote vlammenzee.
Hulp van EU-landen
De hulp van andere EU-landen bestaat inmiddels uit negen vliegtuigen, duizend brandweerlieden en tweehonderd voertuigen. Onder meer Frankrijk, Duitsland, Polen en Oostenrijk hebben extra materieel gestuurd.
Ook in Noord-Macedonië, Albanië, Turkije en Italië schieten EU-landen te hulp. In dat laatste land werd opnieuw bewijs gevonden van opzettelijke brandstichting na de evacuatie van honderden mensen in Campomarino Lido aan de Adriatische kust. Op Sicilië heeft de politie een brandstichter op heterdaad betrapt.
De situatie in de door bosbranden getroffen kustgebieden van Turkije is verbeterd. De branden in de regio zijn grotendeels onder controle. Bij de huidige branden is naar schatting 1500 vierkante kilometer land verwoest. Gezien de aanhoudende hitte en droogte is het brandgevaar nog niet geweken.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.
36 minuten geledenDOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".
1 uur geledenASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geleden