Adempauze voor brandbestrijders in Griekenland
ATHENE (ANP/DPA) - Na ruim een week van koortsachtig talloze branden blussen is de situatie in Griekenland iets verbeterd. Doordat de wind wat is gaan liggen, werd het vuur minder aangewakkerd en braken geen nieuwe branden uit. Wel zit er een nieuwe hittegolf aan te komen.
In het noorden van Athene smeult het nog en proberen hulpdiensten kleine brandhaarden onder controle te krijgen. Op de Peloponnesos kunnen de grote branden onder controle worden gehouden, maar de vrees is dat zodra de wind aantrekt veel gebieden weer worden bedreigd.
Op het eiland Evia strijden nog altijd honderden brandweerlieden tegen verwoestende natuurbranden. Op het noordelijke deel van het eiland is zoveel bos afgebrand dat het vuur langzaam dooft. Aan de westkust van het eiland worden blushelikopters ingezet tegen een grote vlammenzee.
Hulp van EU-landen
De hulp van andere EU-landen bestaat inmiddels uit negen vliegtuigen, duizend brandweerlieden en tweehonderd voertuigen. Onder meer Frankrijk, Duitsland, Polen en Oostenrijk hebben extra materieel gestuurd.
Ook in Noord-Macedonië, Albanië, Turkije en Italië schieten EU-landen te hulp. In dat laatste land werd opnieuw bewijs gevonden van opzettelijke brandstichting na de evacuatie van honderden mensen in Campomarino Lido aan de Adriatische kust. Op Sicilië heeft de politie een brandstichter op heterdaad betrapt.
De situatie in de door bosbranden getroffen kustgebieden van Turkije is verbeterd. De branden in de regio zijn grotendeels onder controle. Bij de huidige branden is naar schatting 1500 vierkante kilometer land verwoest. Gezien de aanhoudende hitte en droogte is het brandgevaar nog niet geweken.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.
20 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.
56 minuten geledenJEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.
3 uur geleden