Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adempauze op beurzen New York na verbreken records

Adempauze op beurzen New York na verbreken records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York doen rustig aan na de nieuwe records die maandag werden behaald. Na het paasweekend waren beleggers opgetogen over een nieuw rapport over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Nu is de blik gericht op nieuwe groeiramingen voor de wereldeconomie.

Het Internationaal Monetair Fonds is optimistischer over het herstel van de wereldeconomie na de klap van de coronacrisis vorig jaar. Het fonds gaat ervan uit dat de mondiale economie dit jaar met 6 procent zal groeien. In januari werd nog 5,5 procent groei voorspeld. Wel waarschuwde het IMF dat het groeitempo niet gelijk verdeeld zal zijn.

De Dow-Jonesindex, die maandag zijn hoogste stand bereikte, zakte in de eerste handelsminuten 0,2 procent terug tot 33.456 punten. De brede S&P 500 noteerde eveneens 0,2 procent onder zijn recordstand van een dag eerder en stond op 4.071 punten. Techbeurs Nasdaq leverde 0,1 procent in tot 13.692 punten.

ViacomCBS

ViacomCBS ging 1,6 procent omhoog, ondanks de grote hoeveelheden aandelen van het bedrijf die door CreditSuisse in de uitverkoop zijn gedaan wegens het debacle met investeringsfonds Archegos. Dat fonds kon dat door riskant beleggingsgedrag niet meer aan zijn financiële verplichtingen richting een aantal banken voldoen, waardoor de Zwitserse kredietverstrekker nu veel aandelen die in onderpand werden gegeven op de markt dumpt.

Belastingkenners verwachten dat vooral de technologiesector en farmaceuten worden geraakt door de belastingherziening van de Amerikaanse president Joe Biden. Desondanks bleven concerns als Amazon en Facebook en grote farmabedrijven als Johnson & Johnson en Merck relatief onbewogen.

De euro was 1,1838 dollar waard, tegenover 1,1772 dollar bij het slot van de Europese beurzen op donderdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 60,12 dollar. Brentolie klom 2,3 procent in prijs tot 63,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

4 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

5 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

5 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

6 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

6 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

8 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

9 uur geleden