Adempauze op beurzen New York na verbreken records
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York doen rustig aan na de nieuwe records die maandag werden behaald. Na het paasweekend waren beleggers opgetogen over een nieuw rapport over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Nu is de blik gericht op nieuwe groeiramingen voor de wereldeconomie.
Het Internationaal Monetair Fonds is optimistischer over het herstel van de wereldeconomie na de klap van de coronacrisis vorig jaar. Het fonds gaat ervan uit dat de mondiale economie dit jaar met 6 procent zal groeien. In januari werd nog 5,5 procent groei voorspeld. Wel waarschuwde het IMF dat het groeitempo niet gelijk verdeeld zal zijn.
De Dow-Jonesindex, die maandag zijn hoogste stand bereikte, zakte in de eerste handelsminuten 0,2 procent terug tot 33.456 punten. De brede S&P 500 noteerde eveneens 0,2 procent onder zijn recordstand van een dag eerder en stond op 4.071 punten. Techbeurs Nasdaq leverde 0,1 procent in tot 13.692 punten.
ViacomCBS
ViacomCBS ging 1,6 procent omhoog, ondanks de grote hoeveelheden aandelen van het bedrijf die door CreditSuisse in de uitverkoop zijn gedaan wegens het debacle met investeringsfonds Archegos. Dat fonds kon dat door riskant beleggingsgedrag niet meer aan zijn financiële verplichtingen richting een aantal banken voldoen, waardoor de Zwitserse kredietverstrekker nu veel aandelen die in onderpand werden gegeven op de markt dumpt.
Belastingkenners verwachten dat vooral de technologiesector en farmaceuten worden geraakt door de belastingherziening van de Amerikaanse president Joe Biden. Desondanks bleven concerns als Amazon en Facebook en grote farmabedrijven als Johnson & Johnson en Merck relatief onbewogen.
De euro was 1,1838 dollar waard, tegenover 1,1772 dollar bij het slot van de Europese beurzen op donderdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 60,12 dollar. Brentolie klom 2,3 procent in prijs tot 63,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
10 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 dag geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden