Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adempauze op beurzen New York na verbreken records

Adempauze op beurzen New York na verbreken records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York doen rustig aan na de nieuwe records die maandag werden behaald. Na het paasweekend waren beleggers opgetogen over een nieuw rapport over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Nu is de blik gericht op nieuwe groeiramingen voor de wereldeconomie.

Het Internationaal Monetair Fonds is optimistischer over het herstel van de wereldeconomie na de klap van de coronacrisis vorig jaar. Het fonds gaat ervan uit dat de mondiale economie dit jaar met 6 procent zal groeien. In januari werd nog 5,5 procent groei voorspeld. Wel waarschuwde het IMF dat het groeitempo niet gelijk verdeeld zal zijn.

De Dow-Jonesindex, die maandag zijn hoogste stand bereikte, zakte in de eerste handelsminuten 0,2 procent terug tot 33.456 punten. De brede S&P 500 noteerde eveneens 0,2 procent onder zijn recordstand van een dag eerder en stond op 4.071 punten. Techbeurs Nasdaq leverde 0,1 procent in tot 13.692 punten.

ViacomCBS

ViacomCBS ging 1,6 procent omhoog, ondanks de grote hoeveelheden aandelen van het bedrijf die door CreditSuisse in de uitverkoop zijn gedaan wegens het debacle met investeringsfonds Archegos. Dat fonds kon dat door riskant beleggingsgedrag niet meer aan zijn financiële verplichtingen richting een aantal banken voldoen, waardoor de Zwitserse kredietverstrekker nu veel aandelen die in onderpand werden gegeven op de markt dumpt.

Belastingkenners verwachten dat vooral de technologiesector en farmaceuten worden geraakt door de belastingherziening van de Amerikaanse president Joe Biden. Desondanks bleven concerns als Amazon en Facebook en grote farmabedrijven als Johnson & Johnson en Merck relatief onbewogen.

De euro was 1,1838 dollar waard, tegenover 1,1772 dollar bij het slot van de Europese beurzen op donderdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 60,12 dollar. Brentolie klom 2,3 procent in prijs tot 63,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geen vergoeding bank als je zelf overboekt naar nepbankmedewerker

DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.

50 minuten geleden
Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

1 uur geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

2 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

3 uur geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

3 uur geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

5 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

5 uur geleden