Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Actiedag Oekraïne in ‘s-Gravenpolder: ‘De verbroedering is heel bijzonder om te zien’

Actiedag Oekraïne in ‘s-Gravenpolder: ‘De verbroedering is heel bijzonder om te zien’

’s-GRAVENPOLDER - Een depot in ‘s-Gravenpolder voor hulpgoederen voor Oekraïne, opgezet door Stichting Help Oekraïne en Peter Traas, is sinds zaterdag 5 maart open. Een team van ruim vijftig vrijwilligers zorgt ervoor dat alle goederen gesorteerd en wel in Oekraïne terecht komen. Zaterdag, een week na de opening, is er bij Traas in ’s-Gravenpolder kunst geveild en verkocht waarbij de helft van de opbrengst werd gedoneerd aan Oekraïne. 

Auto’s rijden af en aan bij het depot, van een boodschappentas met spullen tot vuilniszakken vol: het is er allemaal welkom. “Op dit moment zijn we vooral bezig met het inzamelen van eten, en dan met name conserven. Dat doen we, omdat er op dit moment een groot risico is op problemen in de aanlevering van supermarkten en dergelijke in Oekraïne. We krijgen via direct contact met mensen in Oekraïne door waar behoefte aan is en zo proberen wij onze vrachten daarop aan te passen’’, vertelt Peter Traas. ‘’Zo zijn er matrassen nodig en is bijvoorbeeld kleding op dit moment, maar ongeveer vijfentwintig procent van de vracht. Laatst kwam iemand van een groot bedrijf vijfhonderd winterjassen brengen. Daar zijn we heel dankbaar voor en super blij mee maar het is, in ieder geval nu, nog niet nodig in Oekraïne.”

Kunstenaars

De vracht wordt door de stichting naar Oekraïne gebracht, waar kleinere busjes het in de regio’s verspreiden. Omdat er zoveel meer kleding binnenkomt dan nodig is ontstaan bij Traas en de vrijwilligers ook ideeën om misschien een kledingbank op te richten voor de Oekraïense vluchtelingen die met niets meer dan een rugzak naar Nederland zijn gekomen. ‘’Dat zou een mooi doel zijn voor alle kleding die we hebben ontvangen.’’ Toen Traas na een oproep op Facebook met ruim vijftig mensen samen kwam tijdens de oprichtingsavond van het depot kwam hij in gesprek met kunstenaar Wout Kole. ‘’Ik kwam naar de oprichtingsavond van het depot, omdat ik graag iets wilde doen voor de mensen die het moeilijk hebben’’, zegt Kole. ‘’Via die weg kwam ik op het idee om ook vanuit de kunst iets te doen. Daarop heb ik zeventien kunstenaars aangeschreven waarvan er vijf graag wilden meedoen.’’ Ilse van Loo-Remijn, Jolanda Mateeuwsen, Danker Jan Oreel en Truus Louisse verkochten zaterdag hun kunst waarvan vijftig procent van de opbrengst naar Oekraïne ging. Ook werd er een originele tekening van Jan-Willem Hament geveild voor duizend euro en dat bedrag is geheel gedoneerd. ‘’De verbroedering van de afgelopen week is heel bijzonder om te zien. Zo kwam de lokale catering bijvoorbeeld zestig broodjes kroket brengen voor de vrijwilligers’’, zegt Traas. ‘’Iedereen draagt op zijn eigen manier een steentje bij. We zijn iedereen die zich inzet voor anderen op dit moment erg dankbaar, petje af!’’

Meer uit Beveland

Rubriek op de werkvloer: ‘Ik hoor regelmatig: ik kom hier al vanaf mijn studententijd’

Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid. 

2 uur geleden
Politie waarschuwt voor nepagenten in Goes

GOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.

4 uur geleden
Zeeuwse dag van het paard in Heinkenszand

HEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.

17 uur geleden
Boeken, plantjes en soep in de deelkast

Ze duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.

19 uur geleden
Deltaweekend viert gouden jubileum op de Oosterschelde

COLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.

21 uur geleden
Stop op gebruik staalslakken in Zeeuwse Wateren

KAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.  

21 uur geleden
Borsele vraagt inwoners mee te denken over toekomst Sloerandzone

BORSELE  - Hoe moet het landschap tussen uw dorp en het Sloegebied eruitzien in de toekomst? Die vraag staat centraal in het participatietraject voor de Sloerandzone, waar inwoners van de gemeente Borsele nog tot 14 juli over mee kunnen denken via het platform www.praatmee.borsele.nl.

22 uur geleden