Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO krijgt boete van 3 miljoen euro in Duitsland

ABN AMRO krijgt boete van 3 miljoen euro in Duitsland

FRANKFURT (ANP) - ABN AMRO heeft een boete van 3 miljoen euro gekregen van de Duitse financieel toezichthouder BaFin. Die boete werd al eind vorige maand opgelegd, maar de Duitse autoriteiten maakte het nieuws nu pas bekend. Het bestuur van de Duitse tak van ABN AMRO had niet voldoende inzicht in de mate waarin die tak in het financiële jaar 2019 aan alle regels voldeed.

Volgens een woordvoerster van de bank is er eenmalig een belangrijk rapport van de afdeling die toeziet op de naleving van wetgeving, niet op tijd naar het bestuur van de Duitse tak in Frankfurt gestuurd. Inmiddels heeft ABN AMRO volgens haar maatregelen genomen om te voorkomen dat deze fout nogmaals wordt gemaakt.

Voor de overtreding staat een maximale boete van 10 procent van de omzet of 5 miljoen euro. BaFin legt niet uit hoe het tot de boete van 3 miljoen euro is gekomen. Die boete is wel al definitief, wat betekent dat ABN AMRO niet meer in beroep kan.

Belastingtruc

Voor de bank gaat het relatief niet om een hele grote boete. In 2021 schikte ABN AMRO nog voor 480 miljoen euro met het Nederlandse Openbaar Ministerie omdat de bank tekort had geschoten bij het tegengaan van witwassen. De jaarwinst van de bank bedroeg vorig jaar bijna 1,9 miljard euro. Het financiële concern profiteerde onder meer van het oplopen van de rente.

In Duitsland wordt ABN AMRO al langer genoemd in een onderzoek naar een belastingtruc waarbij banken beleggers de mogelijkheid gaven om meermaals belasting terug te vragen, terwijl deze maar een keer is betaald. Het onderzoek naar deze affaire, ook wel bekend als de cum/ex-fraude, loopt nog. De woordvoerster van de bank benadrukt dat de huidige boete hier volledig los van staat.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

7 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

9 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

10 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

11 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

11 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

12 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

12 uur geleden