Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO hoeft geen schadevergoeding te betalen in renteswapzaak

ABN AMRO hoeft geen schadevergoeding te betalen in renteswapzaak

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO hoeft tien mkb-bedrijven geen schadevergoeding te betalen voor zogeheten renteswapproducten. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep bepaald. De zaak was aangespannen door Swapschade, de claimorganisatie van financieel activist Pieter Lakeman.

Volgens Lakeman zijn renteswaps een zeer omstreden en voor de bedrijven uiterst schadelijk product dat nooit verkocht had mogen worden. De contracten werden door de tien bedrijven tussen 2005 en 2008 afgesloten om ondernemers te beschermen tegen rentestijgingen. De bank zou klanten bij de verkoop van de renteswaps onvoldoende hebben ingelicht over de risico's van de complexe producten. Swapschade claimt dat de bedrijven daardoor honderdduizenden euro's schade hebben geleden.

De affaire met rentederivaten in het midden- en kleinbedrijf speelt al langer. Banken gingen enkele jaren geleden al akkoord met een compensatieregeling van 20 procent, tot een maximum van 100.000 euro per bedrijf. Maar niet iedereen kan zich daarin vinden, vandaar dat hierover nog steeds rechtszaken lopen. "In Groot-Brittanniƫ hebben de banken enkele jaren geleden mkb-ondernemers voor 100 procent schadeloos gesteld inclusief een wettelijke rente van 7 procent", zegt Lakeman.

DSB Bank

Hij heeft al laten weten in cassatie te gaan. Dat is een verzoek aan de Hoge Raad om de uitspraak te vernietigen. Daarnaast heeft Lakeman nog meer procedures in voorbereiding tegen ABN AMRO.

Lakeman is vooral bekend van zijn rol bij de ondergang van DSB Bank in 2009. DSB viel onder meer om nadat Lakeman spaarders had opgeroepen spaargeld van hun rekeningen te halen. Dit leidde daadwerkelijk tot een bankrun bij DSB. Ook zette Lakeman zich ervoor in dat oud-ING-baas Ralph Hamers alsnog strafrechtelijk wordt vervolgd voor de witwasperikelen bij ING. Dat strafrechtelijk onderzoek loopt nog.

Meer uit Financieel

Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

21 minuten geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

2 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

3 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

5 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

6 uur geleden
Duitse milieuminister pleit voor verbod op wegwerp-e-sigaretten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."

6 uur geleden
Veel Duitse bedrijfstakken verwachten banenverlies in 2026

KEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.

6 uur geleden