Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ABN AMRO hoeft geen schadevergoeding te betalen in renteswapzaak

ABN AMRO hoeft geen schadevergoeding te betalen in renteswapzaak

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO hoeft tien mkb-bedrijven geen schadevergoeding te betalen voor zogeheten renteswapproducten. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep bepaald. De zaak was aangespannen door Swapschade, de claimorganisatie van financieel activist Pieter Lakeman.

Volgens Lakeman zijn renteswaps een zeer omstreden en voor de bedrijven uiterst schadelijk product dat nooit verkocht had mogen worden. De contracten werden door de tien bedrijven tussen 2005 en 2008 afgesloten om ondernemers te beschermen tegen rentestijgingen. De bank zou klanten bij de verkoop van de renteswaps onvoldoende hebben ingelicht over de risico's van de complexe producten. Swapschade claimt dat de bedrijven daardoor honderdduizenden euro's schade hebben geleden.

De affaire met rentederivaten in het midden- en kleinbedrijf speelt al langer. Banken gingen enkele jaren geleden al akkoord met een compensatieregeling van 20 procent, tot een maximum van 100.000 euro per bedrijf. Maar niet iedereen kan zich daarin vinden, vandaar dat hierover nog steeds rechtszaken lopen. "In Groot-Brittannië hebben de banken enkele jaren geleden mkb-ondernemers voor 100 procent schadeloos gesteld inclusief een wettelijke rente van 7 procent", zegt Lakeman.

DSB Bank

Hij heeft al laten weten in cassatie te gaan. Dat is een verzoek aan de Hoge Raad om de uitspraak te vernietigen. Daarnaast heeft Lakeman nog meer procedures in voorbereiding tegen ABN AMRO.

Lakeman is vooral bekend van zijn rol bij de ondergang van DSB Bank in 2009. DSB viel onder meer om nadat Lakeman spaarders had opgeroepen spaargeld van hun rekeningen te halen. Dit leidde daadwerkelijk tot een bankrun bij DSB. Ook zette Lakeman zich ervoor in dat oud-ING-baas Ralph Hamers alsnog strafrechtelijk wordt vervolgd voor de witwasperikelen bij ING. Dat strafrechtelijk onderzoek loopt nog.

Meer uit Financieel

Aanbieder schoollunches TommyTomato maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.

30 minuten geleden
AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

1 uur geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

2 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

2 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

4 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

4 uur geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

9 uur geleden