Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal werkenden loopt voor het eerst sinds coronapandemie terug

Aantal werkenden loopt voor het eerst sinds coronapandemie terug

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werkenden in Nederland is voor het eerst in ruim drie jaar gedaald. In het derde kwartaal waren er 34.000 minder mensen met een baan dan in de voorgaande drie maanden, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral bij volgens het statistiekbureau relatief eenvoudige beroepen daalde het aantal werkenden.

De laatste keer dat de werkzame beroepsbevolking kromp, was aan het begin van de coronapandemie. Toen moesten veel bedrijven dicht of hadden veel minder klussen door lockdownmaatregelen en reisbeperkingen.

Maar al tijdens de pandemie, vanaf het eerste kwartaal van 2021, kwamen er telkens meer werkenden bij. Tot en met het tweede kwartaal van dit jaar ging het om een groei van de werkzame beroepsbevolking met 664.000 mensen tot in totaal 9,8 miljoen mensen met een baan. De krapte op de arbeidsmarkt bereikte in die periode een piek.

Commerciële beroepen

Nu meldt het CBS de eerste daling. Het sterkst nam het aantal werkenden af bij commerciële beroepen, zoals winkeliers en verkoop- en kassamedewerkers. In vergelijking met een jaar eerder ging het om een afname van 36.000 mensen. Ook waren er minder mensen met een boekhoudkundige of administratieve baan.

Maar in de technische beroepen en in de transport ziet het beeld er anders uit. Daar is het aantal mensen volgens het CBS juist wat toegenomen. Ook ziet het statistiekbureau nu meer managers dan een jaar terug.

Meer uit Financieel

UWV: komende jaren grotere arbeidskrapte in techniek en transport

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen beroepsgroepen krijgen de komende jaren te maken met een nog grotere krapte op de arbeidsmarkt. Uitkeringsinstantie UWV meldt na onderzoek dat de arbeidsmarkt voor 32 beroepsgroepen al krap of zeer krap is en verwacht dat dit toeneemt tot 2030. Dit geldt vooral voor technische en transportberoepen.

13 minuten geleden
ABN AMRO opent via dochterbedrijf deur voor cryptodiensten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de deur geopend naar cryptodiensten. Een Duitse dochteronderneming heeft een Europese vergunning gekregen voor het aanbieden van diensten voor het bewaren van en betalen met cryptomunten zoals bitcoin en ethereum.

30 minuten geleden
Nederlanders geven online minder geld uit, maar kopen wel vaker

EDE (ANP) - Nederlanders hebben in het afgelopen kwartaal online iets minder geld uitgegeven dan een jaar geleden. In het derde kwartaal hebben consumenten 7,7 miljard euro aan onlineuitgaven gedaan, meldt Thuiswinkel.org na onderzoek. Dat is 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2024.

1 uur geleden
Werkloosheid stabiel op 4 procent, wel stijging onder jongeren

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

9 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

10 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

13 uur geleden