Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal gasten slaapaccommodaties bijna op niveau van voor corona

Aantal gasten slaapaccommodaties bijna op niveau van voor corona

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gasten dat vorig jaar in Nederlandse logiesaccommodaties overnachtte, zoals hotels, bungalowparken en campings, is weer bijna op het niveau van voor de coronacrisis. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal buitenlandse gasten dat in hotels verbleef nam toe.

Het aantal gasten steeg vorig jaar met 40 procent op jaarbasis naar ruim 44 miljoen. In 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis, waren dat nog iets minder dan 46 miljoen. In totaal verbleven de gasten vorig jaar ruim 127 miljoen nachten in Nederland, wat 26 procent meer is dan in 2021. Vergeleken met 2019 lag dit aantal zelfs iets hoger, met 4 procent.

De meeste mensen, ongeveer 28 miljoen, brachten de nacht door in hotels. Dat is 60 procent meer dan een jaar eerder en net iets minder dan het aantal hotelgasten in 2019. Op huisjesparken verbleven bijna 10 miljoen mensen, bijvoorbeeld in een bungalow of stacaravan. Verder merkt het CBS op dat het aantal overnachtingen in alle provincies toenam. In Noord-Holland was de groei het sterkst, in Zeeland het kleinst.

De stijging in het aantal gasten is met name toe te schrijven aan buitenlandse toeristen. Zo’n 16 miljoen mensen bezochten in ons land het afgelopen jaar een accommodatie waar zij konden blijven slapen. Dat is 150 procent meer dan in 2021. Hotels waren het meest in trek onder buitenlandse bezoekers.

Meer uit Financieel

Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

38 minuten geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

2 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

2 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

2 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

3 uur geleden
IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

5 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

5 uur geleden