Aantal doden door overstromingen in Turkije stijgt
ANKARA (ANP/DPA) - Het aantal doden door overstromingen in het noorden van Turkije is gestegen tot zeker zeventig. De verwachting is dat het aantal nog verder op zal lopen. Reddingswerkers halen volgens lokale media nog steeds dode mensen onder ingestorte gebouwen vandaan.
De provincies Kastamonu, Sinop en Bartin zijn de afgelopen dagen getroffen door ernstige overstromingen, veroorzaakt door hevige regenval. Veel gebouwen, wegen en bruggen zijn verwoest. Duizenden mensen zijn uit het gebied gehaald vanwege de onveilige situatie.
De overstromingen begonnen vorige week dinsdag, kort nadat de ergste bosbranden in het oosten van het land waren geblust. De drie provincies liggen allemaal bij de Zwarte Zee in de buurt en worden vaker getroffen door overstromingen. Zo heftig als dit jaar is niet gebruikelijk.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
53 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
1 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
2 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
3 uur geleden