Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronagevallen Suriname stijgt weer

Aantal coronagevallen Suriname stijgt weer

PARAMARIBO (ANP) - Het aantal mensen in Suriname dat positief test op het coronavirus, is weer aan het stijgen. Het gemiddelde van zeventig dagelijkse gevallen van vorige week is gestegen naar 107, blijkt uit de Surinaamse statistieken.

De directeur van het ministerie van Volksgezondheid, Rakesh Sukul, ziet meerdere oorzaken. "We weten dat velen nog onderonsjes organiseren. Daarnaast is de Delta-variant van het coronavirus ook al aanwezig in het land en die verspreidt zich snel."

Sukul zet zich in om zoveel mogelijk mensen te stimuleren zich te laten vaccineren. In Suriname is de vaccinatiegraad nog laag. Uit de laatste cijfers blijkt dat een kleine 16 procent van de bevolking twee prikken heeft gehad en dus volledig beschermd is. 32 procent van de Surinamers is één keer ingeënt. Het doel van de regering is om aan het eind van het jaar rond de 70 procent van de bevolking ingeënt te hebben.

Vaccinatiegraad omhoog

Volgens de Nederlandse gezant Marc Sprenger, die door de Surinaamse president gevraagd is om te adviseren en ondersteunen bij de Covid-aanpak, is het van groot belang dat de vaccinatiegraad zo snel mogelijk omhoog gaat. Intensievere communicatie met de bevolking is daarvoor hard nodig. "Het is erg belangrijk om in gesprek te gaan met de mensen die twijfelen en ze uit te leggen waarom ze zich moeten vaccineren’’, aldus Sprenger, die zich realiseert dat het in het uitgestrekte Suriname lastiger is dan in Nederland om iedereen op korte termijn te bereiken.

Sprenger was enkele maanden geleden ook in Suriname, toen als speciale gezant van de demissionaire Nederlandse minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge.

Een positieve ontwikkeling is de komst van in totaal 580.000 Pfizer-vaccins naar Suriname. Met dit vaccin kunnen kinderen vanaf 12 jaar worden ingeënt. Dat kan niet met de in Suriname aanwezige vaccins van AstraZeneca, het Chinese Sinopharm en Moderna. De eerste lading van 140.000 Pfizer-vaccins arriveert vrijdag in Suriname.

Meer uit Buitenland

Russische huurlingengroep Wagner trekt zich terug uit Mali

BAMAKO (ANP/BELGA/RTR) - Het Russische huurlingenleger Wagner heeft aangekondigd zich terug te trekken uit het West-Afrikaanse land Mali. "We hebben onze taak volbracht en keren terug naar huis", zegt de groep in een verklaring.

42 minuten geleden
Trump vraagt hof om toestemming ontmanteling onderwijsministerie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft het Hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het ontmantelen van het ministerie van Onderwijs. Bij goedkeuring komt het onderwijsbeleid vrijwel volledig in handen van de staten en lokale schoolbesturen.

53 minuten geleden
Trump wil nu niet met Musk praten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil nu niet in gesprek met Elon Musk, een dag na hun publieke ruzie. Trump vertelde tegen de Amerikaanse nieuwszender ABC dat Musk graag met hem wil spreken, maar hij er zelf "nog niet klaar voor is".

1 uur geleden
Noorse gynaecoloog 21 jaar cel in voor 70 verkrachtingen

FROSTA (ANP/AFP) - Een Noorse gynaecoloog is vrijdag tot 21 jaar cel veroordeeld voor tientallen verkrachtingen van patiënten tijdens medische onderzoeken. De 55-jarige Arne Bye is in zeventig gevallen schuldig bevonden.

2 uur geleden
Amerikaan vrijgelaten uit Russische kliniek waar hij vastzat

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaan Joseph Tater, die in Rusland werd vastgehouden, heeft volgens staatspersbureau TASS het land verlaten. Hij werd in verband gebracht met baldadigheid en mishandeling van een politieagent, maar werd daarvoor niet meer vervolgd omdat hij een geestelijke stoornis zou hebben.

3 uur geleden
2 Maltezen schuldig aan leveren bom van beruchte moord journalist

VALLETTA (ANP/AFP) - Twee Maltese mannen zijn schuldig bevonden aan het leveren van de bom die in 2017 journalist Daphne Caruana Galizia doodde. Daarmee zijn nu vijf mensen veroordeeld voor de beruchte moord, die leidde tot grootschalige protesten en een politieke crisis op het eiland.

3 uur geleden
Hongarije verbiedt voor Pride lhbti-symbolen op overheidsgebouwen

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft het uitdragen van lhbti-symbolen als regenboogvlaggen op overheidsgebouwen verboden, vlak voor de start van de Pride in Boedapest.

3 uur geleden