Aandelenbeurs Amsterdam sluit licht lager, Heijmans stijgt hard
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een klein verlies gesloten. Beleggers op het Damrak waren in afwachting van de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia in de Verenigde Staten en de notulen van de Fed. Bouwbedrijf Heijmans bewoog sterk na de publicatie van nieuwe financiƫle doelstellingen.
De AEX-index sloot 0,1 procent lager op 910,52 punten. De MidKap zakte 0,7 procent en eindigde de dag op 944,89 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot ongeveer 0,6 procent.
Chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden in de AEX licht hoger in afwachting van de resultaten van Nvidia. Dat bedrijf is de afgelopen maanden veel meer waard geworden op de beurs in New York dankzij de hoge verwachtingen van de golf aan nieuwe AI-toepassingen, waar Nvidia belangrijke halfgeleiders voor ontwikkelt.
Heijmans en Aalberts
Heijmans won bij de kleinere fondsen bijna 8 procent aan beurswaarde. De bouwer presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe financiƫle doelen, die goed werden ontvangen door beleggers. Het bedrijf streeft onder meer naar een omzet van zo'n 3 miljard euro in 2027, tegen 2,1 miljard euro vorig jaar. Ook wil Heijmans meer dividend gaan uitkeren aan de aandeelhouders.
Aalberts zakte 3,7 procent. De technologisch dienstverlener kampte het afgelopen kwartaal met een gedaalde omzet bij zijn divisie voor de verduurzaming van gebouwen.
Federal Reserve
Uit de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve komen mogelijk aanwijzingen over het moment van de eerste renteverlaging in de Verenigde Staten. Ook over de rentes in de eurozone was er nieuws. Christine Lagarde, president van de Europese Centrale Bank, zei in een interview er vertrouwen in te hebben dat de inflatie in de eurolanden onder controle is.
Een grote brand in een kantoor van de Deense farmaceut Novo Nordisk zorgde niet voor veel zorgen bij beleggers. Het aandeel eindigde in Kopenhagen 0,5 procent lager. Bij de brand op het hoofdkantorencomplex vielen geen gewonden, maar het gebouw van de Ozempic-maker is volgens de brandweer niet meer te redden.
Euro en olie
De euro stond woensdagavond net geen 0,2 procent lager ten opzichte van de dollar en kostte 1,0837 dollar. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,3 procent in prijs tot 77,68 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 81,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Yann LeCun, hoofd kunstmatige intelligentie bij Meta, heeft zijn medewerkers verteld dat hij het socialemediabedrijf eind dit jaar verlaat en een nieuw bedrijf zal starten. LeCun wordt gezien als een pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.
9 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.
11 uur geleden