Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandelenbeurs Amsterdam sluit licht lager, Heijmans stijgt hard

Aandelenbeurs Amsterdam sluit licht lager, Heijmans stijgt hard

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een klein verlies gesloten. Beleggers op het Damrak waren in afwachting van de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia in de Verenigde Staten en de notulen van de Fed. Bouwbedrijf Heijmans bewoog sterk na de publicatie van nieuwe financiƫle doelstellingen.

De AEX-index sloot 0,1 procent lager op 910,52 punten. De MidKap zakte 0,7 procent en eindigde de dag op 944,89 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot ongeveer 0,6 procent.

Chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden in de AEX licht hoger in afwachting van de resultaten van Nvidia. Dat bedrijf is de afgelopen maanden veel meer waard geworden op de beurs in New York dankzij de hoge verwachtingen van de golf aan nieuwe AI-toepassingen, waar Nvidia belangrijke halfgeleiders voor ontwikkelt.

Heijmans en Aalberts

Heijmans won bij de kleinere fondsen bijna 8 procent aan beurswaarde. De bouwer presenteerde voorafgaand aan zijn beleggersdag nieuwe financiƫle doelen, die goed werden ontvangen door beleggers. Het bedrijf streeft onder meer naar een omzet van zo'n 3 miljard euro in 2027, tegen 2,1 miljard euro vorig jaar. Ook wil Heijmans meer dividend gaan uitkeren aan de aandeelhouders.

Aalberts zakte 3,7 procent. De technologisch dienstverlener kampte het afgelopen kwartaal met een gedaalde omzet bij zijn divisie voor de verduurzaming van gebouwen.

Federal Reserve

Uit de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve komen mogelijk aanwijzingen over het moment van de eerste renteverlaging in de Verenigde Staten. Ook over de rentes in de eurozone was er nieuws. Christine Lagarde, president van de Europese Centrale Bank, zei in een interview er vertrouwen in te hebben dat de inflatie in de eurolanden onder controle is.

Een grote brand in een kantoor van de Deense farmaceut Novo Nordisk zorgde niet voor veel zorgen bij beleggers. Het aandeel eindigde in Kopenhagen 0,5 procent lager. Bij de brand op het hoofdkantorencomplex vielen geen gewonden, maar het gebouw van de Ozempic-maker is volgens de brandweer niet meer te redden.

Euro en olie

De euro stond woensdagavond net geen 0,2 procent lager ten opzichte van de dollar en kostte 1,0837 dollar. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,3 procent in prijs tot 77,68 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 81,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

1 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

1 uur geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

1 uur geleden
ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

3 uur geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

4 uur geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

4 uur geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

5 uur geleden