Aandacht voor TomTom en moederbedrijf Thuisbezorgd.nl op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl en navigatiespecialist TomTom, die beide met cijfers kwamen. Ook IT-dienstverlener Neways staat in de belangstelling na een verhoging van het overnamebod door investeerder NPM Capital. Beleggers verwerken daarnaast een stroom van macro-economische cijfers uit China en kijken uit naar de wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten.
De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine verliezen te openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten donderdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 1,2 procent lager door zorgen over de aanhoudende toename van het aantal coronabesmettingen.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds ruim 1 procent in de plus. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de op een na grootste economie ter wereld in het tweede kwartaal iets minder sterk is gegroeid dan verwacht, maar de winkelverkopen en de industriële productie namen in juni juist sterker toe dan voorzien.
Just Eat Takeaway
Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway.com verwerkte in de eerste jaarhelft opnieuw fors meer bestellingen. Dat aantal steeg met 61 procent ten opzichte van het eerste halfjaar van 2020. De afgelopen 1,5 jaar heeft het bedrijf volop geprofiteerd van lockdowns en horecasluitingen in de coronacrisis. Met name in het Verenigd Koninkrijk en Duitsland liet het bedrijf sterke groei zien. In Nederland was dat met ruim een derde meer bestellingen relatief laag. Dankzij de sterke cijfers is Just Eat Takeaway positiever geworden over het hele jaar.
TomTom boekte in het eerste halfjaar een hogere omzet dankzij het herstel in de wereldwijde auto-industrie. De navigatiespecialist spreekt ondanks die stijging van teleurstellende resultaten, doordat chiptekorten de productie van auto's dwars zaten. TomTom ziet zich daardoor genoodzaakt zijn vooruitzichten voor heel 2021 naar beneden bij te stellen.
Valuta
Het consortium onder leiding van NPM Capital heeft zijn bod op ICT Group verhoogd naar 14,90 euro per aandeel. Eerder bood NPM 14,50 euro per aandeel ICT. Tevens werd bekendgemaakt dat aandeelhouder Invesco zijn belang van 8,8 procent in ICT onder het verhoogde bod zal aanbieden. Daarmee is in totaal 40 procent van het uitstaand aandelenkapitaal van ICT toegezegd onder het bod.
De euro was 1,1843 dollar waard, tegen 1,1823 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 72,49 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 74,19 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
57 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
6 uur geleden