Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor notulen rentevergadering Fed op beurzen

Aandacht voor notulen rentevergadering Fed op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese beurzen kijken woensdag vooral uit naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed). Beleggers hopen in de aantekeningen meer aanwijzingen te vinden over de toekomstige rentestappen en hoe de centrale bankiers denken over de snel oplopende inflatie. De Fed hield de rente vorige maand onveranderd, maar hintte wel op twee renteverhogingen tegen eind 2023. Hogere rentes en het afbouwen van de coronasteunmaatregelen betekenen doorgaans slecht nieuws voor beleggers.

De Amsterdamse AEX-index stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine winsten te openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent in de min door zorgen over de stijging van het aantal coronabesmettingen in de Japanse hoofdstad.

De Europese chipbedrijven zullen mogelijk bewegen op de voorlopige resultaten van Samsung Electronics. De Zuid-Koreaanse fabrikant van mobiele telefoons en chips verwacht dat de winst in het tweede kwartaal met meer dan 50 procent is gestegen, mede dankzij hogere prijzen voor geheugenchips. De kwartaalomzet is naar verwachting met ongeveer 19 procent toegenomen ten opzichte van het tweede kwartaal een jaar geleden. Het aandeel Samsung daalde in Seoul met 0,6 procent.

WDP

Op het Damrak staat WDP in de belangstelling. Analisten van JPMorgan zijn het volgen van de specialist in logistiek vastgoed gestart met een koopadvies. Randstad zal mogelijk profiteren van een positief analistenrapport van Kepler Cheuvreux, waarin het koersdoel voor de uitzender werd verhoogd.

De Europese beurzen verloren dinsdag terrein. De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 730,88 punten en de MidKap daalde 0,8 procent tot 1049,50 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,3 procent. Ook Wall Street eindigde overwegend lager. De Dow-Jonesindex verloor 0,6 procent tot 34.577.37 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,2 procent.

De euro was 1,1822 dollar waard, tegenover 1,1827 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden iets op na de koersdaling op dinsdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 73,60 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 74,71 dollar.

Meer uit Financieel

Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

25 minuten geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

1 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

3 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

23 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden