Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor notulen rentevergadering Fed op beurzen

Aandacht voor notulen rentevergadering Fed op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese beurzen kijken woensdag vooral uit naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed). Beleggers hopen in de aantekeningen meer aanwijzingen te vinden over de toekomstige rentestappen en hoe de centrale bankiers denken over de snel oplopende inflatie. De Fed hield de rente vorige maand onveranderd, maar hintte wel op twee renteverhogingen tegen eind 2023. Hogere rentes en het afbouwen van de coronasteunmaatregelen betekenen doorgaans slecht nieuws voor beleggers.

De Amsterdamse AEX-index stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine winsten te openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 1 procent in de min door zorgen over de stijging van het aantal coronabesmettingen in de Japanse hoofdstad.

De Europese chipbedrijven zullen mogelijk bewegen op de voorlopige resultaten van Samsung Electronics. De Zuid-Koreaanse fabrikant van mobiele telefoons en chips verwacht dat de winst in het tweede kwartaal met meer dan 50 procent is gestegen, mede dankzij hogere prijzen voor geheugenchips. De kwartaalomzet is naar verwachting met ongeveer 19 procent toegenomen ten opzichte van het tweede kwartaal een jaar geleden. Het aandeel Samsung daalde in Seoul met 0,6 procent.

WDP

Op het Damrak staat WDP in de belangstelling. Analisten van JPMorgan zijn het volgen van de specialist in logistiek vastgoed gestart met een koopadvies. Randstad zal mogelijk profiteren van een positief analistenrapport van Kepler Cheuvreux, waarin het koersdoel voor de uitzender werd verhoogd.

De Europese beurzen verloren dinsdag terrein. De AEX-index sloot 0,4 procent lager op 730,88 punten en de MidKap daalde 0,8 procent tot 1049,50 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,3 procent. Ook Wall Street eindigde overwegend lager. De Dow-Jonesindex verloor 0,6 procent tot 34.577.37 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,2 procent.

De euro was 1,1822 dollar waard, tegenover 1,1827 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden iets op na de koersdaling op dinsdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 73,60 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 74,71 dollar.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent

AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.

25 minuten geleden
Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

54 minuten geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

55 minuten geleden
Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

1 uur geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

1 uur geleden
BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

2 uur geleden
TikTok-technologie checkt video's om te jonge gebruikers te weren

STOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.

2 uur geleden