Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Besi en notulen rentevergadering Fed

Aandacht voor cijfers Besi en notulen rentevergadering Fed

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van Besi. De chiptoeleverancier zag de omzet in het vierde kwartaal met dik 18 procent dalen door de aanhoudende zwakke marktomstandigheden. Het bedrijf presteerde daarmee in lijn met de eigen verwachtingen. Besi haalde wel flink meer orders binnen. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf echter op een vlakke tot 10 procent lagere omzet, aangezien veel orders pas in het tweede en derde kwartaal worden geleverd.

Daarnaast wordt vooral uitgekeken naar de notulen van de meest recente rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank, die later op de dag worden vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve. Dinsdag laaiden de rentezorgen op Wall Street weer op en doken de Amerikaanse beursgraadmeters flink in het rood.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op een lagere opening. Ook de andere Europese beurzen lijken met verliezen te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag ook omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 1,3 procent in de min door koersverliezen in de techsector. Ook de grote Chinese techbedrijven lieten overwegend verliezen zien na de forse koersdalingen een dag eerder. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,4 procent.

Wolters Kluwer

Naast Besi kwam ook AEX-bedrijf Wolters Kluwer met cijfers. De informatieleverancier zag de omzet afgelopen jaar met 14 procent stijgen tot 5,5 miljard euro. Ook de operationele winst nam flink toe. Voor dit jaar rekent het concern op een verdere winstgroei. Het bedrijf gaat in 2023 daarnaast tot 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Sinds het begin van dit jaar heeft Wolters Kluwer al voor 100 miljoen euro aan eigen aandelen ingekocht.

Bij de middelgrote bedrijven openden verzekeraar ASR en koffieconcern JDE Peet's de boeken. ASR liet weten dat het samenvoegen van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon met die van ASR volgens plan verloopt en "op zijn vroegst" begin juli wordt afgerond. De verzekeraar zag zijn nettowinst vorig jaar met ruim 22 procent dalen tot 733 miljoen euro.

Prijsverhogingen

JDE Peet's, het moederbedrijf van koffiemerk Douwe Egberts en de thee van Pickwick, wist de omzet vorig jaar op te voeren dankzij prijsverhogingen. Daarbij stegen de prijzen voor koffie en thee met ruim 14 procent in vergelijking met 2021, terwijl de hoeveelheid verkochte producten met bijna 13 procent daalde.

De euro was 1,0658 dollar waard, tegen 1,0666 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 75,88 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 82,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

6 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

11 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

11 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

13 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden