Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

9,5 jaar cel voor doodslaan oud-militair in Hoogeveen

9,5 jaar cel voor doodslaan oud-militair in Hoogeveen

ASSEN (ANP) - Voor het drogeren en doodslaan van een ex-militair in Hoogeveen is de 49-jarige Hala E. uit Luton (Engeland) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9,5 jaar. Het Openbaar Ministerie eiste begin april achttien jaar cel voor moord. De rechtbank vond niet bewezen dat de vrouw met een vooropgezet plan de man wilde doden en vindt doodslag bewezen.

De vrouw vergiftigde de 49-jarige Marcel Hoogerbrugge in december 2017 met een mix van medicijnen. Die had zij enkele dagen eerder gestolen van een oud-kennis. Volgens de rechtbank drogeerde de vrouw de man, zodat zij ongestoord zijn woning kon doorzoeken op kostbare spullen en geld.

Hoogerbrugge verborg onder een kast een kluis met gouden munten en 6000 euro aan contant geld. Mogelijk wist de vrouw hiervan, maar niet waar de kluis was verstopt. Volgens de rechter is het aannemelijk dat E. in haar zoektocht werd gestoord en Hoogerbrugge met een hard voorwerp doodsloeg.

Mishandeling met voorbedachten rade

Door het slachtoffer in het geheim zware medicijnen te geven heeft E. zich volgens de rechter ook schuldig gemaakt aan mishandeling met voorbedachten rade. De rechtbank tilde er zwaar aan dat de ouders van Hoogerbrugge hun zoon zwaar toegetakeld op bed aantroffen. "Deze beelden zullen hen altijd bijblijven", zei de rechter.

De van oorsprong Soedanese E. was bevriend met Hoogerbrugge en heeft de moord altijd ontkend. Hoogerbrugge leidde een teruggetrokken bestaan en E. was de enige kennis die langskwam. Uit e-mailverkeer bleek dat de oud-militair deze bezoekjes niet altijd waardeerde. Hij schreef haar te stoppen met 'mind games'. Telkens als zij op bezoek was geweest waren er spullen verdwenen of veranderd. Dit kan volgens de rechter wijzen op meerdere nachtelijke zoektochten van E. in de woning, terwijl haar gastheer sliep.

Glazen met medicijnresten

In de vaatwasser van Hoogerbrugge stonden glazen met medicijnresten en vingerafdrukken van E. en het slachtoffer. Uit onderzoek is gebleken dat E. financieel in zwaar weer verkeerde en geen inkomsten had. Volgens de rechter had E. voor haar belastende omstandigheden geen aannemelijke verklaring. "Ze hulde zich in vaagheden", zei de rechter.

De rechtbank vond een celstraf van tien jaar een passende straf, maar trok hier een half jaar vanaf vanwege het tijdsverloop. E. moet van de rechtbank de nabestaanden een schadebedrag van ruim 36.000 euro betalen.

Meer uit Binnenland

Meer fietsers belandden vorig jaar op de spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.

26 minuten geleden
Onderzoek: veel jongeren krijgen gewelddadige porno te zien

LEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.

2 uur geleden
Bezoek koningspaar VS: nieuw samenwerkingsprogramma voor water

MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.

5 uur geleden
Onderzoeksraad wil snel andere werkwijze voor reiniging reactoren

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.

5 uur geleden
Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

9 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

10 uur geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

11 uur geleden