Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

45 mensen overleden door hittegolf in Amerikaanse staat Oregon

45 mensen overleden door hittegolf in Amerikaanse staat Oregon

PORTLAND (ANP) - De hittegolf die de Noord-Amerikaanse westkust teistert heeft in Multnomah County in de Amerikaanse staat Oregon sinds vrijdag aan 45 mensen het leven gekost. De lokale autoriteiten noemen dat een ongewone toename van het aantal sterfgevallen in de regio. De personen zijn overleden aan de gevolgen van oververhitting.

In de Amerikaanse en Canadese staten langs de westkust was het de afgelopen dagen extreem heet. In Portland, de grootste stad van Oregon, steeg het kwik maandag tot 46,1 graden. Het plaatsje Lytton, ongeveer 200 kilometer ten noorden van het Canadese Vancouver, spande dinsdag met 49,5 graden de kroon. Dat is de hoogste temperatuur ooit in Canada gemeten. In de regio Vancouver zijn meer dan honderd mensen overleden door de hitte, het gaat hierbij vooral om ouderen.

Dankzij een zeebries vanaf de Stille Oceaan wordt het iets koeler. Er worden temperaturen van rond de 32 graden verwacht voor de rest van de week, nog steeds warm voor de tijd van het jaar, maar niet meer zo extreem heet.

Experts stellen dat de hittegolven niet direct aan klimaatverandering zijn toe te schrijven. Wel ligt het voor de hand dat de wereldwijd stijgende temperaturen de komende tijd tot een toename van ongebruikelijke weerpatronen zullen leiden.

Meer uit Buitenland

Trump twijfelt over gratie Diddy vanwege kritische uitspraken

WASHINGTON (ANP) - In een interview met de Amerikaanse zender Newsmax heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten er nog niet over uit te zijn of hij gratie zal verlenen aan Sean 'Diddy' Combs. Volgens de president zou dat komen door onwelgevallige uitspraken van Combs aan zijn adres, toen hij zich verkiesbaar stelde.

4 minuten geleden
Landen droppen tientallen pallets met hulpgoederen boven Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.

2 uur geleden
Corruptiebestrijder Kyiv ontdekt gesjoemel met militaire aankopen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.

3 uur geleden
Hamas legt wapens niet neer voor er een Palestijnse staat is

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.

7 uur geleden
Portugal roept alarmfase uit over hitte en bosbrandgevaar

LISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.

8 uur geleden
Bijna honderd doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.

8 uur geleden
Legerleider Israël: meer aanvallen zonder vrijlating gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.

10 uur geleden