Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

40 miljoen Fransen deels of helemaal ingeënt tegen coronavirus

40 miljoen Fransen deels of helemaal ingeënt tegen coronavirus

PARIJS (ANP/AFP) - Ruim 40 miljoen inwoners van Frankrijk hebben inmiddels minstens één coronaprik gehad, meldt de Franse president Emmanuel Macron. Zestig procent van de Franse bevolking is nu gedeeltelijk of volledig gevaccineerd tegen het coronavirus.

33,2 miljoen mensen zijn nu volledig gevaccineerd. In de afgelopen twee weken hebben ruim 4 miljoen mensen een prik gehad. Volgens premier Jean Castex zal het aantal mensen met minstens één coronaprik eind augustus opgelopen zijn naar 50 miljoen.

Het Franse parlement keurde maandag een wetsvoorstel goed dat inenting tegen Covid-19 verplicht maakt voor zorgmedewerkers. De maatregelen in het land zijn verder aangescherpt. Vanaf augustus hebben mensen een coronapas, die volledige vaccinatie of een recente negatieve test bewijst, nodig om horecazaken en sommige winkelcentra binnen te mogen. Die is nu al nodig bij onder meer musea en bioscopen.

Frankrijk kampt momenteel met een vierde coronagolf als gevolg van de Delta-variant van het virus. Begin juli meldde Frankrijk nog dagelijks ongeveer 4000 nieuwe coronabesmettingen, maar vorige week waren dat er 22.000. Het aantal ziekenhuisopnames stijgt ook.

Meer uit Buitenland

Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

13 minuten geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

2 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

3 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

6 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

6 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

7 uur geleden