200 Duitse supermarkten zonder bevoorrading door boerenprotest
BERLIJN (ANP) - Door de grootschalige boerenprotesten in Duitsland komen dinsdag zeker tweehonderd supermarkten zonder bevoorrading te zitten. Het Handelsverbond Berlijn-Brandenburg klaagt bij de krant Bild dat de goederen niet geleverd kunnen worden, omdat boeren cruciale wegen hebben geblokkeerd.
De boeren organiseren acties in het hele land uit protest tegen regeringsplannen om belastingvoordelen af te schaffen. Alleen in de deelstaat Brandenburg al zijn volgens de Duitse politie honderd opritten van snelwegen versperd. In Beieren zijn 19.000 tractors en landbouwvoertuigen op de weg en in Baden-Württemberg zelfs 25.000.
Ook de komende dagen zijn er nog acties aangekondigd, maar die lijken minder grootschalig te worden. Het landbouwverbond Baden-Württemberg rekent in elk geval op een flink lagere opkomst, meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. In Nedersaksen blijven veel scholen dinsdag in elk geval dicht, maar dat heeft naast de boerenprotesten ook te maken met de hoge waterstand die zorgt voor onbegaanbare wegen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
8 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
11 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
20 uur geleden