200 Duitse supermarkten zonder bevoorrading door boerenprotest
BERLIJN (ANP) - Door de grootschalige boerenprotesten in Duitsland komen dinsdag zeker tweehonderd supermarkten zonder bevoorrading te zitten. Het Handelsverbond Berlijn-Brandenburg klaagt bij de krant Bild dat de goederen niet geleverd kunnen worden, omdat boeren cruciale wegen hebben geblokkeerd.
De boeren organiseren acties in het hele land uit protest tegen regeringsplannen om belastingvoordelen af te schaffen. Alleen in de deelstaat Brandenburg al zijn volgens de Duitse politie honderd opritten van snelwegen versperd. In Beieren zijn 19.000 tractors en landbouwvoertuigen op de weg en in Baden-Württemberg zelfs 25.000.
Ook de komende dagen zijn er nog acties aangekondigd, maar die lijken minder grootschalig te worden. Het landbouwverbond Baden-Württemberg rekent in elk geval op een flink lagere opkomst, meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. In Nedersaksen blijven veel scholen dinsdag in elk geval dicht, maar dat heeft naast de boerenprotesten ook te maken met de hoge waterstand die zorgt voor onbegaanbare wegen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
43 minuten geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
6 uur geleden