Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

200 Duitse supermarkten zonder bevoorrading door boerenprotest

200 Duitse supermarkten zonder bevoorrading door boerenprotest

BERLIJN (ANP) - Door de grootschalige boerenprotesten in Duitsland komen dinsdag zeker tweehonderd supermarkten zonder bevoorrading te zitten. Het Handelsverbond Berlijn-Brandenburg klaagt bij de krant Bild dat de goederen niet geleverd kunnen worden, omdat boeren cruciale wegen hebben geblokkeerd.

De boeren organiseren acties in het hele land uit protest tegen regeringsplannen om belastingvoordelen af te schaffen. Alleen in de deelstaat Brandenburg al zijn volgens de Duitse politie honderd opritten van snelwegen versperd. In Beieren zijn 19.000 tractors en landbouwvoertuigen op de weg en in Baden-Württemberg zelfs 25.000.

Ook de komende dagen zijn er nog acties aangekondigd, maar die lijken minder grootschalig te worden. Het landbouwverbond Baden-Württemberg rekent in elk geval op een flink lagere opkomst, meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. In Nedersaksen blijven veel scholen dinsdag in elk geval dicht, maar dat heeft naast de boerenprotesten ook te maken met de hoge waterstand die zorgt voor onbegaanbare wegen.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

48 minuten geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

5 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

5 uur geleden
Trump: Iran ziet op mijn verzoek af van executies van vrouwen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.

5 uur geleden
Iraanse toponderhandelaar eist einde blokkade door VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.

5 uur geleden
Griekse politici kunnen vervolgd worden in fraudezaak met EU-geld

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.

7 uur geleden
Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

9 uur geleden