200 Duitse supermarkten zonder bevoorrading door boerenprotest
BERLIJN (ANP) - Door de grootschalige boerenprotesten in Duitsland komen dinsdag zeker tweehonderd supermarkten zonder bevoorrading te zitten. Het Handelsverbond Berlijn-Brandenburg klaagt bij de krant Bild dat de goederen niet geleverd kunnen worden, omdat boeren cruciale wegen hebben geblokkeerd.
De boeren organiseren acties in het hele land uit protest tegen regeringsplannen om belastingvoordelen af te schaffen. Alleen in de deelstaat Brandenburg al zijn volgens de Duitse politie honderd opritten van snelwegen versperd. In Beieren zijn 19.000 tractors en landbouwvoertuigen op de weg en in Baden-Württemberg zelfs 25.000.
Ook de komende dagen zijn er nog acties aangekondigd, maar die lijken minder grootschalig te worden. Het landbouwverbond Baden-Württemberg rekent in elk geval op een flink lagere opkomst, meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. In Nedersaksen blijven veel scholen dinsdag in elk geval dicht, maar dat heeft naast de boerenprotesten ook te maken met de hoge waterstand die zorgt voor onbegaanbare wegen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.
45 minuten geledenMIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.
46 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er ligt nog geen "ideaal vredesplan" op tafel, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na overleg met de belangrijkste Europese leiders en Amerikaanse onderhandelaars in Berlijn. Zelensky noemt de huidige ontwerptekst van het vredesplan een "werkversie", meldt persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de zware pijnstiller fentanyl, die verslavend is en ook als drug wordt gebruikt, bestempeld als massavernietigingswapen. "Want dat is het ook", zei Trump tijdens een evenement in het Witte Huis.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europese leiders willen Oekraïne na het einde van de oorlog tegen Rusland beschermen met een troepenmacht die ook in het land zelf kan opereren. De "multinationale troepenmacht" is een van de "robuuste" veiligheidsgaranties die Oekraïne zou krijgen, stellen premier Dick Schoof en zijn belangrijkste Europese collega's na overleg in Berlijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland "dichterbij is dan ooit". Zijn opmerking volgt na contact met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders.
5 uur geleden