Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

120 activisten opgepakt in Georgië na mishandelen journalisten

120 activisten opgepakt in Georgië na mishandelen journalisten

TBILISI (ANP/DPA) - De Georgische politie heeft 120 homofobe actievoerders gearresteerd wegens mishandeling van journalisten die bijna twee weken geleden verslag wilden doen van een LHBTI-manifestatie in Tbilisi. Regeringsleider Irakli Garibashvili beloofde dat haast zal worden gemaakt met het onderzoek om de daders berecht te krijgen.

De Pride-mars voor de rechten van homo-, bi- en transseksuele mensen werd uit veiligheidsoverwegingen afgeblazen. De extremistische tegenstanders richtten hun woede daarna op de politie en de meer dan vijftig persvertegenwoordigers. Een cameraman overleed een kleine week later aan de verwondingen die hij daardoor opliep. De geweldsexplosie leidde tot grote verontwaardiging in het buitenland.

Leden van de oppositie en journalisten demonstreerden zaterdag bij het parlement in de hoofdstad. Ze eisten het vertrek van Garibashvili en opheldering over de gang van zaken rond de LHBTI-bijeenkomst. De voormalige Sovjet-republiek vaart weliswaar een prowesterse koers, maar kent met de invloedrijke orthodoxe kerk ook zeer conservatieve krachten. Deze moeten niets hebben van liberale ideeën.

Meer uit Buitenland

Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

2 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

2 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

2 uur geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

3 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

4 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

4 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

4 uur geleden