120 activisten opgepakt in Georgië na mishandelen journalisten
TBILISI (ANP/DPA) - De Georgische politie heeft 120 homofobe actievoerders gearresteerd wegens mishandeling van journalisten die bijna twee weken geleden verslag wilden doen van een LHBTI-manifestatie in Tbilisi. Regeringsleider Irakli Garibashvili beloofde dat haast zal worden gemaakt met het onderzoek om de daders berecht te krijgen.
De Pride-mars voor de rechten van homo-, bi- en transseksuele mensen werd uit veiligheidsoverwegingen afgeblazen. De extremistische tegenstanders richtten hun woede daarna op de politie en de meer dan vijftig persvertegenwoordigers. Een cameraman overleed een kleine week later aan de verwondingen die hij daardoor opliep. De geweldsexplosie leidde tot grote verontwaardiging in het buitenland.
Leden van de oppositie en journalisten demonstreerden zaterdag bij het parlement in de hoofdstad. Ze eisten het vertrek van Garibashvili en opheldering over de gang van zaken rond de LHBTI-bijeenkomst. De voormalige Sovjet-republiek vaart weliswaar een prowesterse koers, maar kent met de invloedrijke orthodoxe kerk ook zeer conservatieve krachten. Deze moeten niets hebben van liberale ideeën.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
10 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
11 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden