Zwitserse voetballer Steffen mist vanwege blessure weer een EK
WOLFSBURG (ANP) - Zwitserland gaat zonder Renato Steffen naar het EK voetbal. De 29-jarige middenvelder van VfL Wolfsburg staat al sinds begin maart aan de kant met een zware enkelblessure. Steffen probeerde onlangs weer aan te sluiten bij de groepstraining, maar de pijn keerde direct terug. De veertienvoudig international moet zijn seizoen daarom beëindigen.
Steffen miste vanwege een blessure ook al het EK van 2016 in Frankrijk. De aanvallende middenvelder is normaal gesproken een vaste waarde bij de Duitse club van spits Wout Weghorst. Wolfsburg staat twee wedstrijden voor het einde van de competitie op de derde plaats in de Bundesliga en koerst af op deelname aan de Champions League.
"Ik ben verdrietig dat ik Wolfsburg niet kan helpen om kwalificatie voor de Champions League binnen te halen", zegt Steffen. "En dat ik ook het EK met Zwitserland moet missen, stemt me helemaal verdrietig." De Zwitsers spelen in groep A tegen Wales, Italië en Turkije.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
8 minuten geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
10 uur geleden