
Zwitserse edelmetalenvereniging bezorgd om heffingen VS op goud
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse branchevereniging voor edelmetalen heeft bezorgd gereageerd op de verhoging van de Amerikaanse importheffing voor goud naar 39 procent. De Financial Times (FT) meldde vrijdag dat de Verenigde Staten een importheffing hebben ingesteld op goudstaven van een kilo of 100 ounce, zo'n 2,8 kilo.
Met de nieuwe maatregel zou goud geen uitzondering meer hebben op de algemene heffingen voor handelspartners van de VS. "We zijn vooral bezorgd over de gevolgen van de heffingen voor de goudindustrie en de fysieke uitwisseling van goud met de VS, een langdurige en historische partner voor Zwitserland", zei Christoph Wild, voorzitter van de Zwitserse Vereniging van Fabrikanten en Handelaren in Edelmetalen.
De maatregel kan een nieuwe klap betekenen voor Zwitserland, een belangrijk land voor de raffinage van goud, schreef de FT. Het bericht had ook invloed op de edelmetaalmarkten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is vrijdag licht lager geëindigd, na de dagwinst van donderdag. Beleggers waren terughoudender, nadat donderdag bekend werd dat Donald Trump en Vladimir Poetin elkaar ontmoeten om te praten over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Under Armour ging vrijdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De pogingen van de sportkledingfabrikant om de verkopen aan te jagen na een omzetdaling in de afgelopen twee jaar lijken vast te lopen. Het sportmerk voorziet een grotere daling van de omzet in het huidige kwartaal dan kenners hadden verwacht.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland is vrijdag begonnen met de bouw van de eerste kerncentrale in Kazachstan. Daarmee lijkt Rusland zijn invloed in het grondstofrijke land te willen vergroten. Kazachstan is 's werelds grootste uraniumproducent en ligt tussen China en Rusland in.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering heeft plannen voor de aankoop van Amerikaans defensiematerieel opgeschort, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap volgt op een forse verhoging van de importheffingen voor India door de Amerikaanse president Donald Trump.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla ontbindt het team van zijn Dojo-supercomputerproject. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen, die ook stellen dat de leider ervan het bedrijf verlaat. Dit is een ommekeer voor de elektrische autofabrikant, die jarenlang werkte aan een eigen supercomputer voor de ontwikkeling van zelfrijdende technologie.
7 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juli gestegen naar het hoogste niveau in ruim twee jaar. De stijging wordt aangejaagd door hogere prijzen voor vlees en plantaardige oliën, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - Oud-Rabobank-topman Wiebe Draijer is toegetreden tot de raad van commissarissen van winkelconcern Ahold Delhaize. Het moederbedrijf van Albert Heijn, bol en Etos droeg hem in juni voor als commissaris en aandeelhouders hebben daar vrijdag mee ingestemd. Draijer volgt vanaf oktober Peter Agnefjäll op als voorzitter van de toezichthoudende raad, maakte Ahold Delhaize bekend.
9 uur geleden